Prohlédněte si Dubaj tak, jak jste ji ještě neviděli & nášup technologických novinek

29. dubna 2020 9:00
Novinka Nokia 9.3, omezená Dubaj nebo strategická hra Company of Heroes pro iPhony a Android. To vše uvidíte v dalším díle pořadu Smartmania.

Už je tomu déle než rok, co byla představena Nokia 9 PureView, která měla být vlajkovou lodí značky HMD Global. Zastaralý design, procesor starší generace a vysoká cena způsobily, že se nejednalo o žádný prodejní trhák – naopak, šlo o celkem slušný propadák. Nezachránila to ani pětice fotoaparátů na zadní straně. Finská společnost dlouho odkládala představení vlajkového modelu pro rok 2020.

Novinky o nástupci tohoto fotomobilu pronikají na veřejnost poskrovnu. Novinka by měla nést označení Nokia 9.3 PureView. Kromě výkonného procesoru Snapdragon 865 bychom se měli dočkat bezrámečkového displeje s obnovovací frekvencí 120 Hz. Na zadní straně se opět počítá s pěti fotoaparáty. Další informace o této chystané novince se dozvíte v našem pořadu SMARTmania.

Nokia 9

…a z Finska si v tomto díle odskočíme do Dubaje. Svět bohužel stále zmítá epidemie koronaviru a velká část vyspělého světa se nachází v karanténě. New York se změnil k nepoznání, v Římě utichl ruch turistů i místních a ostatní světové metropole na tom nejsou jinak. Dubaj je jednou z oblíbených turistických destinací, kterou také postihlo omezení pohybu. Pohled na toto prázdné město byl pro jednoho místního obyvatele nevídanou situací, kterou se rozhodl zachytit prostřednictvím svého dronu.

Dubaj

Také pro vás máme podrobnou recenzi profesionálních notebooků Lenovo P53a Asus ZenBook Pro Duo, či test nového Audi A4 Allroad.

A na závěr tu máme skvělou zprávu pro „mobilní“ pařany – slavná strategická hra Company of Heroes dorazí v průběhu roku na iPhone i smartphony s Androidem. Company of Heroes je realtimová strategie, která vyšla v roce 2006 na PC a je jednou z nejlépe hodnocenou strategickou hrou v historii.

Company of Heroes

Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu v 15:00, a případně v neděli v 9:30 a 15:30. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií. 

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:00 čtvrtek 27. srpna 2020. Anketa je uzavřena.

 • 23
  WTF
 • 21
  LOL
 • 17
  LOVE
 • 16
  OMG
 • 15
  SUPER
 • 15
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART