Nástupce legendy? Nokia po 25 letech představila novou „3210ku“. Huawei pro změnu přichází s geniálně levnými hodinkami

29. května 2024 13:34
Máme pro vás pozvánku na nejnovější a zároveň první letošní díl pořadu SMARTmania, který se věnuje novinkám a zajímavostem ze světa technologií. Premiérový díl vysíláme každou středu v 18:00, tak se nezapomeňte dívat.

Značka Huawei na začátku května na tiskové konferenci v Dubaji, kam jsme také dostali pozvánku, představila zcela novou generaci chytrých hodinek Watch Fit 3. Ty v sobě kombinují praktické funkce známé z fitness náramků s designem a vlastnostmi, které najdeme u chytrých hodinek. Huawei Watch Fit 3 si tak berou to nejlepší z obou táborů.

Huawei Watch Fit 3

Displej na přední straně se pyšní prostornou úhlopříčkou 1,82" a jemným rozlišením 480 x 480 px. Nevídaná je maximální úroveň jasu až 1500 nitů. To je hodnota, kterou dnes nacházíme spíše u vlajkových smartphonů než u hodinek. Potěší kompletní voděodolnost, integrovaná GPS a především kompatibilita nejen se smartphony s operačním systémem Android, ale dokonce i s iPhony. Pokud jsou hodinky přes Bluetooth spárované s telefonem, můžete skrze ně pohodlně vyřizovat telefonní hovory.

Finská společnost HMD Global se před nedávnem odhodlala k odvážnému kroku – na svých smartphonech postupně přestává používat legendární logo Nokia a snaží se prosadit vlastní značku. Tento krok ale zjevně zatím neplatí pro „hloupé“ telefony, nyní totiž překvapivě spatřila světlo světa reinkarnace legendárního telefonu Nokia 3210.

Nokia 3210

Nokia 3210 byla představena v březnu roku 1999, od její premiéry tak nedávno uplynulo 25 let. Přestože tento telefon nedosáhl takové popularity jako jeho nástupce Nokia 3310, měl ve své době čím zaujmout – byl to například vůbec první telefon Nokie s integrovanou anténou. Potěšil rovněž monochromatickým grafickým displejem, na němž bylo možné spouštět hry, především legendárního hada. Ten mimochodem nechybí ani u této „novinky“.

Také jsme pro vás otestovali nejnovější iPad Air 2024 či smartphone se skvělým poměrem cena a výkon – Google Pixel 8a.

V případě, že nestihnete středeční premiéru, můžete si naladit reprízy v pátek (16:00), sobotu (14:00) a neděli (17:00). Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART