Nejvýkonnější herní telefon na světě od Asusu, mobilní Diablo a skvělá zpráva pro fanoušky Xiaomi

1. září 2020 16:48
Máme pro vás letní pozvánku na první zářijový díl pořadu SMARTmania, který se věnuje technologickým novinkám a zajímavostem ze světa chytrých zařízení. Nový díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat. Případně si můžete naladit reprízy ve středu a v neděli.

Herní průmysl v posledních letech raketově roste a mobilní výrobci se předhánějí, kdo představí lepší telefon se zaměřením na gaming [gejming]. Jedním z největších hráčů na trhu v tomto ohledu je Asus se svou řadou ROG Phone [ár-ou-dží-foun], která nyní dorazila již ve třetí generaci. Novinka zaujme svým výrazným designem, který se ale až tolik neliší od loňské generace, brutálním výkonem v čele s nejnovějším čipsetem Snapdragon 865 Plus, který je schopný pracovat na frekvenci přes 3 gigahertzy, nekompromisní hardwarovou výbavou, podporou 5G sítí a velmi účinným chladícím systémem.

asus

Herní nadšence potěší 144Hz AMOLED displej se skvělou odezvou 1 ms, design s podsvícenými prvky a na tlak citlivé boky. Novinka dále nabízí přední stereo reproduktory, které hrají opravdu masivně, 6000mAh akumulátor s rychlým 30Wattovým nabíjením a systém se speciálním prostředím s herními prvky. Hlavní fotoaparát disponuje slušným rozlišením 64 megapixelů a dokonce umožňuje nahrávat video až v 8K rozlišení. Více vám o něm prozradíme v dnešním díle, na webu SMARTmania.cz si případně můžete přečíst podrobnou textovou recenzi.

diablo

Společnost Blizzard se pochlubila novými záběry z mobilní hry Diablo Immortal [imortl], jejíž představení na Blizzconu v roce 2018 vyvolalo mezi fanoušky vlnu nevole a obav, zda se tvůrcům podaří důstojně převést milovanou klasiku na displeje chytrých telefonů. Nová ukázka láká zejména na povedenou grafiku a vylepšené modely postav.

xiaomi

A na závěr tu máme dobrou zprávu pro uživatele nedávno představené nové generace oblíbeného fitness náramku Xiaomi Mi Band 5, který přichází s větším displejem, lepším a přesnějším měřením, ale bohužel také s o týden kratší výdrží oproti předchůdci. Jo a taky stále nepodporuje placení přes NFC.

Pro uživatele, kteří nevládnou angličtině (i když těch pár slovíček byste se naučit mohli… :-) ), si Mi Band 5 připravil nepříjemné překvapení v podobě absence naší mateřštiny. Teď ale naštěstí přišla dobrá zpráva od českého zastoupení Xiaomi – Mi Band 5 se totiž v průběhu října dočká oficiální české lokalizace. Také pro vás máme test smartphonu Asus ZenFone 7 a hodinek Samsung Galaxy Watch 3.

Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu v 15:00, a případně v neděli v 11:00 a 16:00. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:48 středa 30. prosince 2020. Anketa je uzavřena.

 • 23
  SUPER
 • 22
  OMG
 • 21
  LOL
 • 20
  WTF
 • 20
  FAIL
 • 20
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART