ÓČKO INFO
 

PRVNÍ ČESKÁ HUDEBNÍ TELEVIZE

Všeobecné obchodní podmínky 2017. 

Hudební stanice ÓČKO vysílá už od roku 2002 (zpočátku pod názvem Stanice O) a je to tak první česká tematická televize se zaměřením na hudbu a moderní lifestyle. ÓČKO je možné chytit zdarma nekódovaně na satelitu, prostřednictvím digitálního pozemního vysílání, u všech dobrých kabelových operátorů, na www.ocko.tv a na chytrých zařízeních a smartphonech.

Hlavní diváckou skupinu tvoří zejména dospívající mládež ve věku 12 - 19 let a mladí lidé ve věku do 39 let. S ohledem na způsob šíření televizního signálu (kabelová televize, satelitní vysílání z družice Astra, pozemní digitální vysílání, vysílání prostřednictvím IPTV a internetového streamu) pochází většina diváků ze středních a větších měst, tedy ze sídel nad 5 000 obyvatel. Zároveň se domácnosti diváků ÓČKA vyznačují nadprůměrnou kupní silou. Měsíčně sleduje ÓČKO více než 2,2 milionu lidí (Zdroj: ATO – Nielsen Admosphere, 1. čtvrtletí 2016)

HUDEBNÍ NABÍDKA PRO KAŽDÉHO

Největší část programu hudební stanice ÓČKO tvoří videoklipy. Přes den k aktuálním domácím i zahraničním hitům, večer oblíbené retro-hity, devadesátky i výběr toho nejlepšího z taneční a elektronické hudby. ÓČKO dává ve svém vysílání prostor i menšinovým hudebním žánrům a domácí hudební scéně.

ÓČKO PROMOTION

V roce 2013 nově vznikla promotérská agentura ÓČKO Promotion, která pořádá koncerty, vystoupení a další komerční akce pod značkou ÓČKA. Značka ÓČKO Promotion realizuje širokou paletu komerčních akcí v souladu propojené s hudebními kanály ÓČKA.

KONCERTY A HUDEBNÍ CENY

Součástí vysílání jsou i přímé přenosy či záznamy koncertů. Hudební stanice ÓČKO každoročně vyhlašuje své výroční Hudební ceny, jejichž předávání je spojeno s přímým přenosem a megakoncertu těch největších českých a slovenských hvězd.

INTERAKTIVNÍ ÓČKO

Hudební televize ÓČKO je také průkopníkem v oblasti interaktivní televize. Diváci Óčka mohou dění na obrazovce aktivně ovlivňovat, a to prostřednictvím přímých telefonátů do vysílání, SMS zpráv nebo zpráv zaslaných e-mailem. ÓČKO je navíc silné zejména na poli sociálních sítí, kde patří mezi nejoblíbenější média. ÓČKO navíc neustále propojuje internet a vysílání na obraz. V roce 2012 navíc byla vytvořena aplikace na chytré telefony s živým streamem.

ORIGINÁLNÍ ÓČKO

Pro ÓČKO je také charakteristická originální grafika, která přirozeně zdůrazňuje zaměření na mladé publikum.

Více informací najdete tady. 


LABELLING VYSÍLANÝCH POŘADŮ

Televize jsou ze zákona povinny označovat pořady, které by mohly narušit fyzický, psychický nebo mravní vývoj nezletilých osob, grafickým znakem "18+". Toto označení signalizuje možnou závadnost obsahu pro nezletilé osoby.

 

Piktogramy zpřesňují a doplňují informace o povaze potenciální závadnosti pořadu a a mohou být uvedeny na začátku takového pořadu.

 

S: Strach - děsivé scény, které mohou vyvolat silné emoce

N: Násilí - hrubé násilí

V: Vulgarismy - velké množství vulgárních výrazů

X: seX - erotické pasáže, nahota, sexuálně explicitní scény

D: Drogy - zneužívání nelegálních nebo nadužívání legálních návykových látek

.

HLASUJTE V ÓČKO CHART