Technologie v době koronaviru a miliarda aktivních počítačů s Windows 10

8. dubna 2020 10:08
I dnes pro vás tradičně máme pro vás pozvánku na nejnovější díl pořadu SMARTmania, který se věnuje technologickým novinkám a zajímavostem ze světa chytrých zařízení. Na novinky atraktivní díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat. Případně si můžete naladit reprízy ve středu a v neděli.
Facebook

V České republice před nedávnem po Facebook Messengeru začala kolovat nahrávka, podle které měl být v rámci karantény kvůli koronaviru zaveden zákaz vycházení. Šlo samozřejmě o výmysl a pachatelce, která se sama přiznala na policii, nyní hrozí obvinění z šíření poplašené zprávy. A právě proti takovým zprávám chce nyní Facebook bojovat.

Facebook

V momentě karantény a omezeného volného pohybu je více možností, jak se doma zbavit. Můžete si přečíst nějakou knihu, články na smartmanii, nebo sledovat Netflix či YouTube, případně videa na Facebooku. A právě poslední možnost zvolila napříč Evropou i Amerikou velká část populace a streamovací služba teď musí řešit nadměrný pohyb na serverech, který by dokonce mohl přetížit evropskou infrastrukturu internetu. Netflix se proto rozhodl dočasně snížit datový tok až o 25 %.

Windows

Operační systém Windows 10 totiž před nedávnem oslavil metu 1 miliardy aktivních zařízení, k čemuž produktový šéf Microsoftu Panos Panay vypustil do světa video shrnující proměnu vybraných prvků od počátků Windows do současnosti.

Tradičně pro vás máme i recenze technologických novinek, jako je Samsung Galaxy S20, Huawei P40 Pro či soundbaru Sonos Beam.

Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu v 15:00, a případně v neděli v 9:30 a 15:30. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:08 čtvrtek 6. srpna 2020. Anketa je uzavřena.

 • 18
  SUPER
 • 18
  OMG
 • 16
  FAIL
 • 15
  LOL
 • 15
  WTF
 • 15
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART