Také vám vadí, že Siri na vašem iPhone neumí česky? Máme pro vás řešení!

9. června 2020 14:02
Opět jsme tu s pozvánkou na nejnovější díl pořadu SMARTmania, který se věnuje technologickým novinkám a zajímavostem ze světa chytrých zařízení. Premiérový díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat. Případně si můžete naladit reprízy ve středu a v neděli.

Jak známo, hlasová asistentka Applu Siri podporuje mnoho jazyků, ale čeština do její výbavy stále nepatří. Čekat na to, až se naši mateřštinu konečně naučí, už nechtěl český vývojář David Beck, a tak si vytvořil vlastní hlasovou asistentku. Jmenuje se Emma a kromě češtiny rozumí slovensky a je kompletně zdarma. V dnešním díle pořadu vám ukážeme, jak ji můžete používat.

Rozhodně také nepřehlédněte podrobný rozhovor s Elonem Muskem o symbióze s AI, koronaviru a prodeji veškerého majetku.

Hello Emma

A u Applu ještě zůstaneme! Důvěryhodný Apple informátor Jon Prosser zveřejnil žhavou informaci o tom, že viděl naživo chytré brýle od Apple a ohodnotil jejich vzhled jako „pekelně elegantní“(citujeme).

Brýle se údajně budou jmenovat jednoduše Apple Glass. Bude je možné použít s integrovanými skly, avšak uživatelé s dioptrickou vadou budou moci skla za příplatek vyměnit za dioptrická. V brýlích nebude instalován žádný výpočetní hardware, ve všem se budou spoléhat na spárovaný iPhone. Vůbec bychom se však nedivili, kdyby souprava spolupracovala i s ostatními produkty Apple, zejména s hodinkami Apple Watch.

Apple Glass

Pokud hledáte levný smartphone střední třídy, mohla by vám v rozhodování pomoci naše recenze Samsungu Galaxy A41. A pokud naopak nevíte, co s přebytečnými miliony, mrkněte se na náš test automobilu BMW X6.

Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu v 15:00, a případně v neděli v 9:30 a 15:30. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:02 středa 7. října 2020. Anketa je uzavřena.

 • 22
  SUPER
 • 21
  LOL
 • 21
  WTF
 • 21
  LOVE
 • 20
  FAIL
 • 20
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART