Představení supermobilu od Sony & preview nabušené konzole Xbox Series X

16. března 2020 9:03
Máme pro vás pozvánku na nejnovější díl pořadu SMARTmania, který se věnuje technologickým novinkám a zajímavostem ze světa chytrých zařízení. Na novinky atraktivní díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat. Případně si můžete naladit reprízy ve středu a v neděli.

Společnost Sony představila svůj vlajkový model Xperia 1 IIa při pohledu na hardwarové parametry je jasné, že tohle rozhodně žádná nuda nebude. V Sony se tentokrát hodně odvázali a představili špičkově vybavený telefon. Přední straně vévodí prostorný OLED displej s úhlopříčkou 6,5 palce a extrémně jemným 4K rozlišením. Čtečku otisků prstů bohužel výrobce do zobrazovacího panelu neintegroval – najdete ji na pravém boku.

Sony Experia

Sony se u Xperie 1 II chce zbavit pověsti fotografického otloukánka. Telefon je vybaven rozměrným oválným modulem, v němž má své místo sestava tří velmi slušně vybavených 12megapixelových fotoaparátů. Kromě hlavního opticky stabilizovaného je to teleobjektiv a širokoúhlý snímač. Všechny fotoaparáty kryjí čočky kalibrované společností ZEISS se speciální neodrazivou vrstvou. Více vám o něm prozradíme v dnešním díle.

V letošním roce nás čeká souboj herních konzolí. Kromě PlayStation 5 od Sony se dočkáme také nového Xboxu Series X od Microsoft. A právě redmondský gigant se nově podělil o podrobné specifikace a celou řadu zajímavých funkcí. Konzole nabídne brutální výkon – o ten se postará speciálně upravený procesor, který bude postavený na nejnovějších technologiích od společnosti AMD – konkrétně hovoříme o architekturách Zen 2 a RDNA 2. Řečí čísel se dostáváme na hodnotu 12 teraflopů, což je neskutečné číslo. Více vám o nové generaci herní konzole prozradíme v dnešním díle.

XBox

Také pro vás máme recenzi jednoho z nejvybavenějších smartphonů na trhu – Samsungu Galaxy S20 Ultra, který disponuje 108Mpx fotoaparátem, a sluchátek Huawei FreeBuds 3.

Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu v 15:00, a případně v neděli v 9:30 a 15:30. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:03 úterý 14. července 2020. Anketa je uzavřena.

 • 17
  WTF
 • 16
  SUPER
 • 16
  LOL
 • 15
  FAIL
 • 14
  OMG
 • 14
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART