Novinky v Androidu 11, poprask kolem Elona Muska a futuristický koncept Windows

24. května 2020 11:27
Máme pro vás pozvánku na nejnovější díl pořadu SMARTmania, který se věnuje technologickým novinkám a zajímavostem ze světa chytrých zařízení. Premiérový díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat. Případně si můžete naladit reprízy ve středu a v neděli.

Google před dvěma týdny vydal třetí vývojářské preview této verze systému, které mělo být podle oficiálního harmonogramu poslední. Už v tomto měsíci jsme se měli dočkat první testovací verze pro širokou veřejnost, ovšem už nyní je jasné, že původně stanovená časová osa dodržená nebude. Google totiž upřesnil, že první testovací verze pro veřejnost půjde do světa až 3. června.

Google

Elon Musk kolem sebe opět rozpoutal poprask. Stalo se tak v souvislosti s tweetem, v němž si šéf SpaceX „postěžoval“ na akcie své druhé společnosti Tesla, které označil za příliš vysoké. Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat a trží cena výrobce elektromobilů strmě klesla o 10 %. Asi nemusíme příliš rozvádět, že vysoká hodnota akcií zpravidla nebývá důvodem ke smutku.

Tesla

Od dob Windows 8 jsou operační systémy Microsoftu (včetně současných Windows 10) svým prostředím i ovládacím rozhraním doširoka rozkročeny mezi počítače, tablety a „všechno mezi tím“. Redmondští se sice v posledních letech snaží poskytnout desítkám jednotnou konzistentní tvář nazvanou Fluent Design, ovšem její implementace trvá neskutečně dlouho.

Windows

Dále pro vás máme podrobnou recenzi nového MacBooku Air (2020)či test osmé generace Volkswagenu Golf.

Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu v 15:00, a případně v neděli v 9:30 a 15:30. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:27 pondělí 21. září 2020. Anketa je uzavřena.

 • 20
  LOVE
 • 19
  SUPER
 • 19
  FAIL
 • 19
  OMG
 • 18
  LOL
 • 18
  WTF

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART