Michal Hrůza natočil nový letní singl a duet „Na rozcestí“ s Olgou Königovou!

6. června 2017 10:32
Jeden z nejúspěšnějších zpěváků a autorů současnosti Michal Hrůza po třech letech čerstvě vydal emocemi nabitou desku Sám se sebou. V sobotu 20. května odstartovalo turné Hrůza na zámku. Doposud největší v historii kapely!

ČTI TAKÉ: 16 DŮVODŮ, PROČ NEVĚŘIT DOKONALÝM FOTKÁM, KTERÉ VIDÍŠ NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH!

Michal Hrůza / Olga Königová

Úspěšný zpěvák a vyhledávaný skladatel Michal Hrůza slaví 20 let na české hudební scéně. K „narozeninám“ si nadělil desku „Sám se sebou“ a koncertní turné po českých a moravských zámcích, na které pozval řadu svých hudebních přátel. Nové album vyšlo v pátek 19. května u Universal Music a v sobotu 20. května jej zpěvák se svojí Kapelou Hrůzy pokřtil na Státním zámku Sychrov.

U Michala Hrůzy se už stalo nepsaným pravidlem, že na každé album vytvoří duet s některou českou zpěvačkou. Po Lence Dusilové, Anetě Langerové, Katce Knechtové a Kláře Vytiskové, zpěvák oslovil éterickou Olgu Königovou z kapely Ille. Společně nazpívali skladbu „Na rozcestí“. Ta se zároveň stává singlovou novinkou, k níž již vzniká i videoklip.

Poslechněte si: Michal Hrůza feat. Olga Königová - Na rozcestí

„Měl jsem štěstí, že jsem na několika posledních albech mohl mít duet s našimi mimořádnými zpěvačkami. Píseň Na rozcestí je symbolem nerozhodnosti. Někdy nevíme, jestli jít nebo se obrátit. Podlehnout, nebo se zachránit.

Přijít na to, kudy se vydat na rozcestí, je tajemství, na které si každý musí přijít sám,“ poodhaluje téma skladby její autor a Olga Königová s úsměvem dodává: „S Michalem nás seznámil společný kamarád a z této spolupráce mám vážně radost. Nejvíc mě baví refrén písně, v tom místě se to vždycky hezky rozsvítí. Baví mě, jak naše hlasy zní dohromady a těším se, až si na Zámcích dáme společnou premiéru naživo.“

Michal Hrůza - Sázava (píseň z filmu „Špunti na vodě):

Velmi očekávané album úspěšného zpěváka a skladatele vychází tři roky po koncepční desce DEN. Podle prvotních reakcí se jedná o jednu z nejsilnějších nahrávek zpěvákovy kariéry. Deset autorských písní Michala Hrůzy je mimo jiné o uvědomění si, že nic není černé nebo bílé.

Album vnímavým posluchačům odhalí i nový pohled do zpěvákova nitra, které zůstávalo doposud spíš ukryto, sled událostí a z toho vyplývající emotivnější způsob vnímaní světa, posunuly jeho tvorbu zase o několik kroků dál.

„Sám se sebou je stav, který je dobré někdy zažít. Často jsme v kolotoči, že kolikrát ani nevíme, co je správně a co není správně. Toto album je o tom, co člověk může prožívat, když je sám se sebou a má čas věci promyslet a vycítit,“ popisuje Hrůza leitmotiv alba.

Kromě autorské stránky se Michal podílel také na produkci a to spolu s Kapelou Hrůzy a Michalem Šenbaurem. Vedle nových písní, které rezonují a nabízejí prostor k zamyšlení, na albu zároveň nechybí stejnojmenné hity z filmů Padesátka, Pro Emu a skladba Sázava z nové české komedie Špunti na vodě režiséra Jiřího Chlumského.

Michal Hrůza / Sám se sebou

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:32 středa 4. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • 18
  FAIL
 • 17
  LOVE
 • 14
  SUPER
 • 14
  WTF
 • 13
  LOL
 • 11
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART