James Blunt má nový singl, vyrovnává se v něm s onemocněním svého otce

28. ledna 2020 16:02
Nový videoklip Jamese Blunta k aktuálnímu singlu Monsters přiměje všechny fanoušky k slzám. Populární zpěvák nedávno oznámil, že jeho otec, plukovník Charles Blount, bývalý důstojník kavalérie, trpí chronickým onemocněním ledvin čtvrtého stupně. Bluntův nový singl a klip je poctou umírajícímu otci, který si v klipu zahrál. Živě píseň uslyšíte 6. března v pražské Tipsport Areně.
James Blunt

„Nejsem tvůj syn, nejsi můj otec / Jsme jen dva dospělí muži, kteří se rozloučili / netřeba odpouštět, netřeba zapomenout / znám své chyby a znáš moje,“ zpívá James Blunt v novém videoklipu Monsters. Snaží se ovládat slzy a divák vidí jeho syrové emoce. Jakmile kamera odjíždí z detailu na celek, je zřejmé, že Bluntův otec seděl vedle něj celou dobu.

Video se natáčelo pod dohledem režiséra Vaughna Arnella, kteří spolupracoval například s Robbie Williamsem, One Direction nebo Georgem Michaelem, v gotickém Oxfordshirském domě. Stejnou lokaci zvolili filmaři také během natáčení snímku James Bond Quantum of Solace. Všechen výtěžek z písně Monsters se James Blunt rozhodl poslat na charitu Help For Heroes a British Legion.

Zpěvák, který je autorem hitů jako jako You’re Beautiful, Goodbye My Lover nebo Wisemen, má ostatně k armádě blízko. Absolvoval vojenskou akademii a sloužil i ve válečném Kosovu. Po odchodu z armády natočil debutové album Back to Bedlam, které patří v domovské Velké Británii k nejlépe prodávaným nahrávkám vůbec. Od té doby si fanoušci na celém světě koupili přes 23 milionů jeho desek. Hudebník, jenž svými hity nejprve ovládnul Evropu se navíc stal v USA prvním britským umělcem v čele hitparády od dob Candle in the Wind Eltona Johna.

Poprvé Blunt v Česku vystoupil na vyprodaném koncertu v pražské Lumbeho zahradě v létě roku 2006. O jeho vystoupení byl tehdy takový zájem, že pořadatelé museli provizorně rozšiřovat areál. Vstupenky na jeho koncert v Tipsport Areně najdete zde.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:02 středa 27. května 2020. Anketa je uzavřena.

 • 20
  OMG
 • 19
  WTF
 • 18
  SUPER
 • 17
  LOVE
 • 16
  LOL
 • 16
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART