Futuristický náramek, nejbizarnější herní počítač a hra, kterou nerozeznáte od reality

26. května 2020 16:42
Máme pro vás pozvánku na nejnovější díl pořadu SMARTmania, který se věnuje technologickým novinkám a zajímavostem ze světa chytrých zařízení. Premiérový díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat. Případně si můžete naladit reprízy ve středu a v neděli.

Na pulty obchodů brzy zamíří futuristický fitness náramek Amazfit X, za kterým stojí společnost Xiaomi. Jeho největším lákadlem je zakřivený displej, nicméně nestrádá ani co se týče funkční výbavy. Ohnutý není nejen displej, ale kompletně celé útroby včetně baterie. Výrobce se chlubí, že k ohýbání využívá speciální proces, kdy je displej a základní deska při teplotě 700°C v šesti krocích ohýbána, aby mohlo být dosaženo zakřivení v uhlu 92°. Náramek také oslní absencí mechanických tlačítek, ovládá se postranním dotykovým senzorem. Více se o něm dozvíte z dnešního dílu našeho pořadu.

Amazflit

Už jste někdy přemýšleli, jak by vypadalo spojení výkonného herního počítače a dětské repliky Modelu S od Tesly? Že ne? V tom případě nejste sami. Avšak navzdory všem předpokladům takový produkt skutečně existuje, a dokonce si jej můžete po omezený čas zakoupit. Zařízení s výmluvným názvem Ludicrous PC láká parádními specifikacemi a designem inspirovaným Teslou technologického YouTubera Marquese Brownleeho.

Hernipc

A na závěr se přesuneme do světa počítačových her. Společnost Dekogon Studios, zabývající se outsourcováním výtvarné stránky her, zveřejnila video nejnovější verze enginu Unreal 4, které je téměř k nerozeznání od reality. K neuvěřitelně detailní grafice velkou měrou přispívá technologie ray tracing, která umožňuje velmi realistické světelné zpracování scény.

Unreal

Ujít byste si neměli ani náš test nejlevnějšího iPhone SE (2020) či recenzi letošní generace oblíbeného notebooku MacBook Air.

Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu v 15:00, a případně v neděli v 9:30 a 15:30. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:42 středa 23. září 2020. Anketa je uzavřena.

 • 27
  SUPER
 • 25
  WTF
 • 25
  OMG
 • 23
  FAIL
 • 22
  LOL
 • 21
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART