Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • #POŠLIKOMENT
 • Živě
 • Promotion
 • Ukrajinské hudební hvězdy nadchly publikum v Praze, Óčko nabídne sestřih koncertu

  23. června 2022 16:02
  Na pražském Výstavišti se ve středu 22. června uskutečnil koncert Ukrainian Freedom Voices, na němž se českému i ukrajinskému publiku představili umělci skutečně světového formátu. Akce, která se konala v rámci přidaného dne festivalu Metronome, začala společným zpěvem ukrajinské hymny a byla plná dojemných momentů. Záznam koncertu odvysíláme na Óčku v premiéře v úterý 28.6. od 19:00 a v repríze následující den od 16:00.
  Ukrainian Freedom Voices

  QR kód na pomoc dětem

  Součástí vysílání sestřihu z koncertu 28. 6. od 19:00 a 29. 6. od 16:00 bude QR kód pro možnost přispět na děti, které trpí ve válce.

  QR kód na pomoc ukrajinským dětem

  Headlinerkou charitativního koncertu, na jehož uspořádání se Óčko podílelo od samého počátku, byla NK, držitelka mnoha ocenění včetně zpěvačky roku několik let po sobě. Na ukrajinských stanicích je nejvysílanější rozhlasovou interpretkou a byla též porotkyní ukrajinských verzí několika světových soutěží typu X Factor. Na sociálních sítích má více než deset milionů sledujících.

  S UA-popovou hudbou s prvky elektro-folku se představila kapela KAZKA, jejíž písně mají více než miliardu views na youtube. Kazka je ambasadorem současné ukrajinské hudby ve světě i lídrem rozhlasového vysílání na Ukrajině.

  Představil se též pětadvacetiletý zpěvák a hudebník MÉLOVIN, který se se svým darkpopovým projevem stal objevem šesté řady ukrajinské verze soutěže X-Factor. Ukrajinu zastupoval v roce 2018 v soutěži Eurovision Song Contest v portugalském Lisabonu a vystupoval i na nedávném koncertu Zachraňme Ukrajinu v Berlíně.

  Na akci vystoupil také ALEXEEV, mladá hvězda, vítěz prestižních hudebních cen M1 a držitel dalších ocenění. Byl též prvním ukrajinským interpretem, jehož píseň vedla (celých deset týdnů) žebříček Apple Music. 

  Ukrainian Freedom Voices

  Zazpívala také mladá umělkyně Jerry Heil, která svoji kariéru zahájila už roku 2012 jako velmi sledovaná youtuberka a má na svém kontě též song s Kalush Orchestra.

  Nechybělo ani elektronické duo TVORCHI patřící k nejprogresivnějších tvůrcům UA popu a které je headlinerem největších ukrajinských festivalů. Jejich track Bonfire byl v roce 2020 nejhranější ukrajinskou skladbou na platformě Deezer a album Road v roce 2021 nasbíralo v prvním týdnu více než tři miliony poslechů, čímž na UA žebříčcích překonali jména jako Kanye West nebo Drake.

  Ukrainian Freedom Voices

  Hodinový záznam toho nejlepšího z vydařeného koncertu můžete sledovat v úterý 28. června od 19:00 nebo ve středu 29. června od 16:00. Součástí sestřihu bude QR kód pro možnost přispět na děti, které trpěly a stále trpí kvůli válce na Ukrajině, a jsou hospitalizované v ukrajinských nemocnicích. Ke zhlédnutí pak bude i v archivu hybridního vysílání po zmáčknutí červeného tlačítka pro HbbTV. 

  Fotogalerie

  Související