Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • #POŠLIKOMENT
 • Živě
 • Promotion
 • První informace o nabušeném Samsungu Galaxy S23 Ultra a další střípky z GTA 6

  16. srpna 2022 9:23
  Máme pro vás pozvánku na nejnovější díl pořadu SMARTmania, který se věnuje novinkám a zajímavostem ze světa technologií. Premiérový díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat. Případně si můžete naladit reprízy ve středu a v neděli.

  Ačkoli se oči technologického světa aktuálně upínají k nově představeným skládacím telefonům Galaxy Fold 4 a Flip 4, neznamená to, že by technologické nadšence nezajímalo nic jiného. Někteří z nich více než „skládačky“ očekávají konvenční vlajkovou loď v podobě Samsungu Galaxy S23 Ultra, která má spatřit světlo světa až v příštím roce.

  Jeden z předních leakerů ovšem některé detaily o chystaném top modelu zjistil už teď. Podle jeho informací bude S23 Ultra disponovat baterií s kapacitou 5 000 mAh, tedy stejnou jakou disponuje aktuální model S22 Ultra. Spekuluje se také o zachování nabíjecího výkonu 45 W, což by jistě bylo v očích mnoha zákazníků zklamání. Z vnitřní výbavy se můžeme těšit na čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, který by měl být k dispozici na všech trzích, alespoň podle vyjádření generálního ředitele Qualcommu.

  Galaxy S23

  Co si ale jistě řekne o pozornost, je hlavní fotoaparát, který by měl spoléhat na 200Mpx senzor ISOCELL nové generace. Pokud jde o ostatní fotoaparáty, zde bychom se neměli dočkat velkých změn. Tajemstvím zůstává zahalen design – na dostupných neoficiálních podkladech sice můžeme vidět starý známý „fotobatoh“, ovšem aktuální model Galaxy S22 Ultra se spoléhá na plochá záda a samostatně vystupující čočky. Bylo by přinejmenším zvláštní, kdyby v tomto ohledu Samsung zavelel ke změně kurzu.

  O chystaném Grand Theft Auto 6 se v poslední době velmi čile spekuluje. Ať už jde o několik nečekaných kroků samotného Rockstaru, zasazení, které potěší především pamětníky, nebo změna kurzu směrem k větší toleranci a méně drsným vtipům, okolo nesporného budoucího hitu je zkrátka živo. S další spekulací přišel pozorný fanoušek, který upozornil na jeden zajímavý detail z devět let starého rozhovoru se Samem Houserem, spoluzakladatelem Rockstaru.

  GTA

  V interview z roku 2013 si povšiml vyjádření, že dokument o drogových obchodech v Miami z roku 2006 je „potenciálně dobrým zdrojovým materiálem pro hru od Rockstaru, ve které účinkují ženské kriminálnice.“ Samotný dokument rozebírá drogové operace během 70. a 80. let včetně okruhu pašeráků, kteří transportovali drogy mezi Floridou a Jižní Amerikou. Zároveň je v dokumentu zmíněna Griselda Blanco známá také jako Černá vdova. Ta byla matriarchou kartelu Pabla Escobara a hrála klíčovou roli v drogových obchodech v Miami. Více se o GTA 6 dozvíte v dnešním díle pořadu SMARTmania.

  Zajímá vás, jak funguje Webbův teleskop? Připravili jsme pro vás unikátní článek se zcela novými informacemi a zajímavostmi. Také pro vás máme recenzi cenově dostupného smartphonu Poco X4 GT, který potěší nejen mobilní hráče, ale i fotografy.

  V případě, že nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu ve 14:30, a případně v neděli v 14:30 a 17:00. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

  Související