ÓČKO těsně podlehlo výběru Tomáše Řepky!

22. září 2014 16:03
V neděli se odehrálo benefiční utkání hudební stanice ÓČKA proti mančaftu Tomáše Řepky.

ÓČKO přes drtivý tlak v závěrečných minutách nedokázalo odvrátit těsnou prohru 3-2. Na stadiónu Rugby Clubu Petrovice dorazila početný dav fanoušků. Nadace Vlaďky Erbové, na jejíž podporu se utkání odehrálo, vybrala od sponzorů a diváků přes úctyhodných 470.000Kč! Slunečné odpoledne zakončil koncert mimo jiné Viktora Dyka, Bořka Slezáčka, Genni Ciatti a dalších umělců.

Report ze zápasu:

Utkání, jemuž předcházelo nezbytné hecování, kdy obě strany slibovali protějšku debakl, nepopulárního „bůra“ či rozprášení jako sněhuláka, mělo výkop lehce po 14:00 hodině. Na straně vyzyvatele Tomáše Řepky řádily těžké kalibry jako Pavel Novotný, Pepa Vojtek z Kabátů, Vlasta Korec, ex-ligista Václav Budka či hokejová legenda Sparty Praha Jiří Zelenka. ÓČKO vsadilo na dravé mládí. Své finesy a technický um předváděli Ondřej Havel, Johan Mádr, MatYES Míra Hejda či Michal Klein a další. ÓČKO vytáhlo esa z hudební branže v podobě Jakuba Děkana z ATMO Music, zpěváka We On The Moon Tomáše Červinku nebo třeba defenzivní štít Vegyho!

ÓČKO bylo z počátku aktivnější a rychle se dostalo do vedení. Postupně však aktivita upadala a tým vedený Tomášem Řepku rychle přebral iniciativu a třemi rychlými góly šlo do vedení.  Do šaten se šlo za stavu 3:1 ve prospěch týmu Nadaci Vlaďky Erbové. Tým ÓČKA, podroben neúprosné poločasové kritiky od trenéra Martina Huňáčka, vlétl do druhého poločasu jako znovuzrozený. Řepkovi a spol. zatápěla zejména trojice hbitých forvardů ve složení Ondra Havel-Michal  Klein-Andrej Babiš, kteří si vytvořili několik slibných příležitostí, ale využila pouze jedinou. Poslední minuty ÓČKO hrálo takřka vabank, kdy na hrotu zůstali i Jakub Děkan a MatYES, ale nepříznivý stav se již nepodařilo zvrátit. Když arbitr utkání Pavlín Jirků naposledy foukl do píšťalky hráčí ÓČKA dopadli vyčerpáním na zem. Vítězný tým Tomáše Řepky tak slavil těsné vítězství 3-2.

Po nervy drásajícím utkáním přišli na řadu hry pro děti, ukázky rugby a doprovodné soutěže. Diváci mohli podpořit Nadaci Vlaďky Erbové zakoupení náramků, obrázků od dětí či přispěním do kasiček. Na místě se též dražil dres Tomáše Řepky. Celková suma vybraná pro hemato-onkologické oddělení českých nemocnic od přítomných partnerů a sponzorů byla 470.000Kč!

ÓČKO děkuje týmu Tomáše Řepky a zejména Nadaci Vlaďky Erbové, že mohlo pomoci dobré věci!