Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Promotion
 • iPhone 12 Pro jako pomůcka pro nevidomé a chystané omezení Google Fotek

  1. prosince 2020 16:25
  Máme pro vás pozvánku na první prosincový díl pořadu SMARTmania, který se věnuje novinkám a zajímavostem ze světa technologií. Premiérový díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat. Případně si můžete naladit reprízy ve středu a v neděli.

  Věděli jste, že Apple do nové verze systému iOS 14.2 implementoval revoluční funkci, díky které budou moci nevidomí detekovat osoby v jejich okolí, a to včetně jejich vzdálenosti?

  Tahle novinka je součástí aplikace Lupa, která využívá LiDAR [laj-dar] senzor a širokoúhlou kameru nových iPhonů. Pozor ale, na všech jablečných zařízeních to nezkusíte – LiDAR je k dispozici pouze u iPhone 12 Pro, Max a letošním iPadu Pro. Existuje několik způsobů, kterými aplikace předá informaci svému uživateli.

  V první řadě oznámí, zdali se v okolí vůbec nějací lidé nacházejí. Pokud aplikace osobu detekuje, určí její vzdálenost v metrech. Detekce přitom funguje zhruba do vzdálenosti pěti metrů. V případě, že se detekovaná osoba pohybuje, uživatel se dozví, kterým směrem. Aplikace využívá stereo zvukovou plochu pro určení daného směru.

  iPhone 12

  Používáte aplikaci Google Fotky pro bezplatnou zálohu všech svých fotografií? Tak to vás nepochybně zklame následující zpráva. Google se po pěti letech od spuštění této služby rozhodl, že s bezplatnými zálohami fotografií ve vysoké kvalitě skončí a bude je nabízet pouze za poplatek. Zdarma bude pouze prvních 15 gigabajtů, poté si uživatel bude muset dokoupit dodatečný prostor v rámci služby Google One.

  Nová pravidla vstoupí v platnost 1. června příštího roku. Více informací o tom, jaké změny nás příští rok s Google Fotkami čekají, naleznete v dnešním díle pořadu SMARTmania.

  google fotky

  Nenechte si ujít také naši podrobnou recenzi nového iPhone 12, test stylového vozítka MINI Cooper S Cabrio a chytré čističky vzduchu Pure A9 od Electroluxu.

  iPhone 12

  Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu v 15:00, a případně v neděli v 11:00 a 16:00. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

  Související