Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Promotion
 • Cyberpunk 2077 pro mobily? Nenechte se napálit, jde o vážnou bezpečnostní hrozbu

  12. ledna 2021 0:51
  Máme pro vás pozvánku na první letošní díl pořadu SMARTmania, který se věnuje novinkám a zajímavostem ze světa technologií. Premiérový díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat. Případně si můžete naladit reprízy ve středu a v neděli.

  Také jste volna během svátků využili k tomu, abyste si zapařili Cyberpunk 2077? Pokud jste hru hráli na nové generaci herních konzolí, či počítači, pravděpodobně jste si ji dosyta užili. To majitelé starších PlayStation 4 či Xboxu One už takové štěstí neměli, jelikož se museli potýkat s řadou nepříjemných bugů či mizejícími texturami, což dokonce vyústilo to, že Sony i Microsoft začali naštvaným hráčům vracet peníze. Vývojáři už ale pečlivě pracují na opravách všech chyb a teď v lednu je situace s Cyberpunkem na starších konzolích o poznání lepší, než tomu bylo před Vánocemi.

  Cyberpunk 2077 byl zcela po právu nejočekávanější počítačovou hrou loňského roku, a už před oficiálním vydáním (10. prosince), si titul zakoupilo neuvěřitelných osm milionů hráčů, a k dnešnímu dni je to už více než 13 milionů prodaných kopií. Není tedy divu, že této obrovské popularity snažili využít kyberzločinci. Jak upozornila společnost Kaspersky – po prvních případech „bezplatných“ verzí Cyberpunk 2077, které hackeři zneužívají k získávání osobních dat uživatelů, se nyní objevila podstatně nebezpečnější hrozba – falešná mobilní hra Cyberpunk 2077, která šíří vyděračský ransomware.

  Borci z Kaspersky objevili web, který nabízí údajnou beta verzi mobilního Cyperpunku 2077 pro Android. Stránky jsou navržené tak, aby vypadaly, že nabízejí ke stažení hru z oficiálního obchodu Google Play, kde se však Cyberpunk 2077 vůbec nenachází. Falešný web ale navozuje dojem legitimního obchodu, včetně informací o údajném počtu instalací a vymyšlenými uživatelskými recenzemi.

  Cyberpunk

  Už tento týden 14. ledna Samsung představí řadu vlajkových smartphonů Galaxy S21, na další generaci ohebných smartphonů si budeme muset počkat o něco déle. Pravděpodobně ještě na jaře se dočkáme ohebných véček z rodiny Z Flip, na konci léta zřejmě dorazí skládací Galaxy Fold 3. Jak by mohl vypadat, vám ukážeme v dnešním díle.

  Samsung

  Také pro vás máme exkluzivní českou recenzi unikátního smartphonu Microsoft Surface Duo, která ale pro testovaný produkt příliš dobře nedopadla. Přes svátky jsme otestovali i kompaktní projektor Xiaomi Mi Smart a svezli jsme se v nové limuzíně Audi A3Odkaz, která nás rozhodně nadchla a neradi jsme se s ní loučili.

  Surface

  Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu v 15:00, a případně v neděli v 11:00 a 16:00. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

  Související