Amy Winehouse míří do kin! Prožijte příběh zpěvačky s filmem Back To Black

16. května 2024 0:20
Amy Winehouse byla fenomenální zpěvačka, jejíž odchod zasáhl celý svět. Do českých kin nyní míří film pojmenovaný podle zpěvaččina nejslavnějšího alba, které získalo 5 den Grammy. Back To Black uvidíte už ve čtvrtek!
Back To Black

Dva lidé měli zásadní vliv na život a kariéru Amy Winehouse (Marisa Abela). Tím prvním byla její babička Cynthia (Leslie Manville), svérázná, oduševnělá a originální žena, která jí předala svou živočišnost, lásku k jazzu, touhu jít vždycky vlastní cestou a nedělat na ní kompromisy. Tím druhým člověkem byl její přítel Blake (Jack O´Connell).

Z filmu Back To Black

Život s ním připomínal jízdu na hodně zběsilé horské dráze, během níž si Amy osvojila pár nepříjemných závislostí. Paradoxně v nejsložitějším období svého života, v době, kdy o oba tyhle opěrné body přišla (babička zemřela na rakovinu plic a s Blakem se rozešla), vznikla její zásadní deska Back to Black, která patří k tomu nejlepšímu, co v hudbě 21. století prozatím vzniklo.

Z filmu Back To Black

Amy se díky ní stala superhvězdou, dala se znovu dohromady s Blakem, ale pozornost celého světa, které se ji dostávalo, neměla tahle možná až příliš křehká holka šanci ustát, i když se o to snažila a málem se jí to podařilo. Více o filmu najdete zde.

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART