Velká válka komiksů! Marvel vs.DC Comics: Kdo koho kopíruje?

16. února 2018 11:37
Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek! Novinky, reportáže, recenze a mnohé další rubriky. Ať už jsou filmy váš život a nebo si pouze občasně užíváte v kinech ty největší velkofilmy, tak zde najdete co hledáte - s nadhledem, humorem a hlavně výstižně. Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00!

ČTI TAKÉ: Cinema geek: Top 5 filmů plných erotiky! To si s rodičema nepustíš!

Black Panther versus Batman

CINEMA geek - TOP 5 komiksových filmů  doporučuje Martin Donát - český Youtuber, filmař a moderátor pořadu Cinema geek na TV ÓČKO.

@ockotv badboy na premiéře nových Star Wars.

Příspěvek sdílený Martin Donát (@martindonatcz),

Myslím, že je jen velmi omezený počet superschoností a životních příběhů, kterými lze superhrdiny obdařit, proto je víc než jasné, že se můžou začít tvůrci mírně opakovat popřípadě, že dvě soupeřící nakladatelství stvoří postavy téměř totožné. Jakých pět superhrdinů od Marvelu a DC Comics jsou si dle mě nejpodobnější?

5. místo – Hawkeye & Green Arrow

Nejproslulejší lukostřelci obou univerz. Oba si libují v fascinujícím způsobem výrazné barvičce a dokáží s lukem a šípy mnohem víc než jiní se střelnými zbraněmi a superschopnostmi. Hawkeye můžeme nejlépe znát z Avengers filmů a Green Arrowa ze stejnojmenného seriálu na CW.

via GIPHY

via GIPHY

4. místo – Namor & Aquaman

Vládce všech moří nemálo inspirované antickým bohem Posseidonem můžeme ve své podstatě vnímat jako velké somráky. Však o Namorovi jsme v podstatě nikdo neslyšel, jeho filmová práva jsou momentálně u bůh ví koho a na druhé straně Aquaman je zase vnímán jako blonďatý blbec co mluví s rybama. I když, nedávná filmová Justice League ti mohla tento dojem o něm napomoci vyvrátit...

via GIPHY

via GIPHY

Kvíz: Jak dobře znáš Českou republiku? Vyzkoušej našich 20 otázek!

3. místo – Deadpool & Deathstroke

Zde jde o přímý případ inspirace, konkrétně - Deadpool vznikl jako parodie na Deathstroka. To můžeme pozorovat nejen z jejich podobné kostýmní vizáže, jména či schopností, ale také například z toho, že Deathstroke se jmenuje ve skutečnosti Slade Wilson a Deadpool zase Wade Wilson. Náhoda to tedy rozhodně není, ba naopak, k této satirické inspiraci se i sami autoři Deadpoola hrdě hlásí.

via GIPHY

via GIPHY

2. místo – Quicksilver & Flash

Oba dva jsou zatraceně rychlí a poněkud vtipálci. V této jejich podobě jsme je mohli oba vidět jak ve filmech, tak v seriálech, a to ať už animavoaných, tak i lifeaction. V jednoduchosti je síla, a tak je pravdou, že jak Quicksilver, tak ani Flash nepodřebují nijak komplexnější a složitější schopnosti. I pouhá superrychlost stačí, každopádně o to zásadnější rozdíly musí být jinde, abychom je rozlišili.

via GIPHY

via GIPHY

1. místo – Black Panther & Batman

Na první pohled, z hlediska identit můžeš vidět jen a pouze samé rozdíly, jeden je králem africké Wakandy a druhý americkým milionářem. To co je ale činí velice podobnými je to, co dělají po večerech. Oba se totiž oblékají do černých obleků, které jim dávají nadlidské schopnosti a tak se tedy v noci vydávají na cesty svým krajem, aby zasévali strach do srdcí nepřátel a naopak chránili lidi, na kterých jim záleží.

via GIPHY

via GIPHY

ČTI TAKÉ: MARATON PADESÁTI ODSTÍNŮ A TOP 5 FILMŮ, KTERÉ NECHCEŠ VIDĚT S RODIČI!

Black Panther

Black Panther

DEADPOOL

Deadpool

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:37 sobota 16. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • 21
  SUPER
 • 15
  WTF
 • 12
  OMG
 • 11
  FAIL
 • 11
  LOVE
 • 10
  LOL
Foto

D33a66n66i80e70l F10e10l43g97r

Dobrý den, jde někde nalézt seznam filmů DV jak je sledovat po sobě jak je to například u MARVELu zde? https://www.rexter.cz/rubriky/zajimavosti/jak-jdou-marvel-filmy-po-sobe-a-v-jakem-poradi-je-sledovat_931.html

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART