Tvůrci seriálu 13 Reasons Why obhajují scény se znásilněním a sebevraždou

31. května 2018 8:40
Kolem seriálu „13 Reasons Why“ rozhodně není nouze o kontroverzi. Už v první sérii toto teenage drama způsobilo pozdvižení díky některým scénám...

ČTI TAKÉ: KVÍZ 13 REASONS WHY! PŘEKVAPÍ TĚ OTÁZKY Z NOVÉHO TESTU? ZKUS HO!

13 Reasons Why

Mnoho psychologů prohlásilo, že seriál 13 Reasons Why způsobuje více škody než užitku a začaly se objevovat i názory, že by měl skončit. Pozor, následuje SPOILER! Druhá série měla podobný následek - záběry brutálního znásilnění v závěrečné epizodě zanechaly mnohé diváky pohoršené a opět se volá po zrušení seriálu.

KVÍZ PRO VŠECHNY FANOUŠKY HORORŮ! POZNÁŠ FILM PODLE OBRÁZKU?

Jeho tvůrce Brian Yorkey se nyní snaží obhájit rozhodnutí, proč tento útok do děje zahrnul. „Když lidé říkají, že je něco ‚nechutné‘ nebo těžké sledovat, často si s takovým zážitkem spojují stud. Máme tendenci se tomu vyhýbat, nechceme si to uvědomovat,“ říká. „Proto takové útoky často nikdo nenahlásí. Věříme, že mluvit o tom je lepší než mlčet!“

Dodal také, že výzkum sexuálních útoků mezi chlapci na středních školách tomuto rozhodnutí napomohl. „Když jsme se tím zabývali, všechny nás zarazilo, kolikrát už se něco takového stalo,“ uvádí.

Kromě toho, že ke každé epizodě je nyní přidáno video s varováním ohledně obsahu, Netflix také zpřístupnil více informací pro diváky. Ty zahrnují příručku pro rodiče, videa od účinkujících - mluvících za sebe, ne své postavy - o tématech jako jsou deprese či zneužívání drog a způsobech, jak získat odbornou pomoc a podporu okolí.

Bit by bit, you put the pieces back together. @alex.standall

Příspěvek sdílený 13 Reasons Why (@13reasonswhy),

You are not alone.

Příspěvek sdílený 13 Reasons Why (@13reasonswhy),

For the first time in a long time, I could imagine a future where I was happy.

Příspěvek sdílený 13 Reasons Why (@13reasonswhy),

KVÍZ: POZNEJ FILMY A SERIÁLY PODLE OBRÁZKU! ODKUD POCHÁZÍ 30 FOTEK?

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:40 pátek 28. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • 27
  SUPER
 • 17
  LOVE
 • 14
  WTF
 • 13
  LOL
 • 11
  OMG
 • 10
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART