TOP 5 nejikoničtějších filmových aut! Gigahorse a spol. v akci

9. března 2018 8:20
Ve filmu Tátova Volha ti může být už z názvu jasné, že jedním z hlavních objektů filmu bude ono legendární sovětské luxusní auto, GAZ-21 přezdívané Carevna. Z toho tedy vyvstává otázka, jaká další nádherná auta se řadí mezi ty nej, co jsme mohli na stříbrném plátně vidět. Jakých pět dle mě mezi ně zaručeně patří?

ČTI TAKÉ: TOP 5 FILMŮ PLNÝCH EROTIKY! TO SI S RODIČEMA NEPUSTÍŠ!

TOP 5 nejikoničtějších filmových aut

Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek! Novinky, reportáže, kinotipy, recenze a mnohé další rubriky. Ať už jsou filmy váš život a nebo si pouze občasně užíváte v kinech ty největší velkofilmy, tak zde najdete co hledáte - s nadhledem, humorem a hlavně výstižně. Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00!

Vyzbrojen do Vídně.

Příspěvek sdílený Martin Donát (@martindonatcz),

TOP 5 nejikoničtějších filmových aut rozebírá Martin Donát  - český Youtuber, filmař a moderátor pořadu Cinema geek na TV ÓČKO.

5. místo - Gigahorse (Mad Max: Fury Road)

Původní MadMax trilogie byla proslulá legendárními vozidly, hlavně tím, kterým jezdil samotný Mad Max. Tento fakt nejnovější díl Fury Road vzal a stejně jako vše ostatní dotáhl k šílené dokonalosti. Takováto auta prostě jinde neuvidíš, každé je nejen rychlé a odolné, ale také neuvěřitelně originální, kus od kusu.

via GIPHY

4. místo - Dodge Charger (Fast & Furious)

Pokud je nějaká filmová série, která se pyšní garáží čítající více tuningových supervozů než sbírka autíček Hot Wheels tvého petrolhead spolužáka, tak je to právě Rychle a Zběsile, přičemž nejvýznamnějším autem místního vozového parku je právě Dodge Charger, kterým od prvního do osmého dílu jezdí Vin Diesel.

via GIPHY

3. místo - Pontiac Firebird Trans Am (Knight Rider)

KITT, vozidlo Davida Hasselhoffa není jen žhavý sporťák, ale také superpočítač, který je schopen v reálném čase s čímkoli pomoci a s řidičem komunikovat za pomoci hlasu. A aby tomu nebylo málo, tak má toto auto v rukávu i mnoho speciálních schopností, které v nejedné dálniční honičce značně pomůžou.

via GIPHY

2. místo - Aston Martin DB5 (James Bond - Goldfinger, Skyfall)

Klasika, auto skutečného britského gentlemana a jeden ze symbolů mužské sofistikovanosti. Premiéru si toto auto odbylo již za časů Seana Coneryho v Goldfingerovi a svůj legendární status si udrželo dodnes, protože nejnověji jsme ho mohli vidět, jak ho oprášil a na silnici vytáhl Daniel Craig ve Skyfallu.

via GIPHY

1. místo - DeLorean DMC-12 (Back to the Future)

Není asi divu, že mé nejoblíbenější filmové auto je z mého nejoblíbenějšího filmu. Ve své době šlo o bizarní sportovní auto, které svou masivní celokovovou konstrukcí a nahoru se vyklápějícími dveřmi rozhodně nebylo pro každého, což v podstatě trvá dodnes. O to snáz se z něj stal jeden z nejikoničtějších filmových strojů času, díky čemuž má toto auto početný fanklub dodnes.

via GIPHY

HOROR VERONICA: NEJDĚSIVĚJŠÍ FILM NETFLIXU JE NATOČEN PODLE PRAVDY!

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:20 sobota 7. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • 15
  LOVE
 • 14
  SUPER
 • 13
  WTF
 • 12
  OMG
 • 11
  LOL
 • 10
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART