Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Promotion
 • Top 5 filmů podle virtuální reality! Je lepší Matrix nebo Jumanji? Hlasuj!

  30. března 2018 8:03
  Videohry jsou pro nás dokonalým únikem z naší všední reality, a to do světů, kde je možné prakticky cokoli a kde můžeme být kýmkoli. V současné době nejdokonalejším způsobem úniku je takzvaná virtuální realita. Tato technologie se objevuje jako hlavní hybatel nejednoho skvělého filmu. V jakých pěti mě zaujala tematicky nejvíce?

  ČTI TAKÉ: Jak ozdobit vajíčka na Velikonoce? 9 originálních návodů!

  Jumanji (2017)

  Jumanji (2017)

  Jumanji: Vítejte v džungli!

  Jumanji: Vítejte v džungli!

  Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek! Novinky, reportáže, recenze a mnohé další rubriky. Ať už jsou filmy váš život a nebo si pouze občasně užíváte v kinech ty největší velkofilmy, tak zde najdete co hledáte - s nadhledem, humorem a hlavně výstižně. Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00!

  Oldschool Lara, newschool Lara & stillthesame Martin.

  Příspěvek sdílený Martin Donát (@martindonatcz),


  CINEMA geek - TOP 5 filmů podle videoher  doporučuje Martin Donát - český Youtuber, filmař a moderátor pořadu Cinema geek na TV ÓČKO.

  Top 5 filmů podle virtuální reality:

  5. místo – Assassin´s Creed

  Paměť tvých předků, převedená do podoby trojrozměrné simulace, kde můžeš ony vzpomínky volně prozkoumávat a ovlivňovat za pomoci přístroje zvaného Animus. Takto tedy můžeš cestovat mezi všemi generacemi tvého rodu od prastarého Egypta přes renesanci až po události 20. století.  4. místo – Gamer

  Pro jednoho zábavná virtuální realita, pro někoho druhého moderní forma otroctví z důvodu finanční nouze. V tomto filmu jsou totiž postavy co přes rozhraní virtuální reality ovládáš skutečnými lidmi, což právě v případě her na způsob The Sims a Call of Duty dělá celkovou situaci od základu zajímavější než obvykle.

  Kvíz: Zvládneš našich dvacet otázek o seriálu Simpsonovi? Ukaž se!


  3. místo – Tron: Legacy

  Videohry dovedou být pohlcující a v případě tohoto snímku doslova a do písmene. Sam Flynn takto totiž jednou zjistí, že stará arkádovka mu vzala otce, a tak se vydává za ním, aby ho našel a úspěšně osvobodil ze zajetí.  2. místo – Jumanji: Vítejte v džungli!

  Když jde o virtuální reality, tak se ve filmech setkáváme buďto se sci-fi světy budoucnosti, kde jí všichni hrají a nebo se světem současnosti, kde naopak někdo objeví záhadnou starou hru, která ho vtáhne víc než by si přál. Akční boj o přežití v džungli Jumanji je tím druhým případem. V hlavní roli se představil Dwayne Johnson.  1. místo – Matrix

  Virtuální realita, která není hrou a už vůbec ne dobrovolnou. Popravdě většina lidí ani netuší, že se nachází ve světě simulace, a že jejich skutečné fyzické schránky jsou uvězněny v postapokalyptickém světě, nad kterým lidé už dávno ztratili kontrolu.

  ČTI TAKÉ: James Arthur: 10 zajímavostí, které jste o něm nejspíš nevěděli!


  Dwayne Johnson

  Dwayne Johnson

  Dwayne Johnson bude opět otcem.

  Dwayne Johnson bude opět otcem.

  Dwayne Johnson zachránil život malému chlapci.

  Dwayne Johnson zachránil život malému chlapci.

  Baywatch (2017)

  Baywatch (2017)

  Dwayne Johnson a Nick Jonas

  Dwayne Johnson a Nick Jonas

  Dwayne Johnson

  Dwayne Johnson

  ČTI TAKÉ: Dwayne „Rock“ Johnson bude zachraňovat filmovou rodinu z hořícího pekla!

  Co ty na to?

  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 8:03 sobota 28. července 2018. Anketa je uzavřena.

  • 26
   LOVE
  • 18
   SUPER
  • 12
   WTF
  • 10
   FAIL
  • 9
   LOL
  • 9
   OMG

  Související