Top 5 filmů podle virtuální reality! Je lepší Matrix nebo Jumanji? Hlasuj!

30. března 2018 8:03
Videohry jsou pro nás dokonalým únikem z naší všední reality, a to do světů, kde je možné prakticky cokoli a kde můžeme být kýmkoli. V současné době nejdokonalejším způsobem úniku je takzvaná virtuální realita. Tato technologie se objevuje jako hlavní hybatel nejednoho skvělého filmu. V jakých pěti mě zaujala tematicky nejvíce?

ČTI TAKÉ: Jak ozdobit vajíčka na Velikonoce? 9 originálních návodů!

Jumanji (2017)

Jumanji: Vítejte v džungli!

Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek! Novinky, reportáže, recenze a mnohé další rubriky. Ať už jsou filmy váš život a nebo si pouze občasně užíváte v kinech ty největší velkofilmy, tak zde najdete co hledáte - s nadhledem, humorem a hlavně výstižně. Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00!

Oldschool Lara, newschool Lara & stillthesame Martin.

Příspěvek sdílený Martin Donát (@martindonatcz),

CINEMA geek - TOP 5 filmů podle videoher  doporučuje Martin Donát - český Youtuber, filmař a moderátor pořadu Cinema geek na TV ÓČKO.

Top 5 filmů podle virtuální reality:

5. místo – Assassin´s Creed

Paměť tvých předků, převedená do podoby trojrozměrné simulace, kde můžeš ony vzpomínky volně prozkoumávat a ovlivňovat za pomoci přístroje zvaného Animus. Takto tedy můžeš cestovat mezi všemi generacemi tvého rodu od prastarého Egypta přes renesanci až po události 20. století.

4. místo – Gamer

Pro jednoho zábavná virtuální realita, pro někoho druhého moderní forma otroctví z důvodu finanční nouze. V tomto filmu jsou totiž postavy co přes rozhraní virtuální reality ovládáš skutečnými lidmi, což právě v případě her na způsob The Sims a Call of Duty dělá celkovou situaci od základu zajímavější než obvykle.

Kvíz: Zvládneš našich dvacet otázek o seriálu Simpsonovi? Ukaž se!

3. místo – Tron: Legacy

Videohry dovedou být pohlcující a v případě tohoto snímku doslova a do písmene. Sam Flynn takto totiž jednou zjistí, že stará arkádovka mu vzala otce, a tak se vydává za ním, aby ho našel a úspěšně osvobodil ze zajetí.

2. místo – Jumanji: Vítejte v džungli!

Když jde o virtuální reality, tak se ve filmech setkáváme buďto se sci-fi světy budoucnosti, kde jí všichni hrají a nebo se světem současnosti, kde naopak někdo objeví záhadnou starou hru, která ho vtáhne víc než by si přál. Akční boj o přežití v džungli Jumanji je tím druhým případem. V hlavní roli se představil Dwayne Johnson.

1. místo – Matrix

Virtuální realita, která není hrou a už vůbec ne dobrovolnou. Popravdě většina lidí ani netuší, že se nachází ve světě simulace, a že jejich skutečné fyzické schránky jsou uvězněny v postapokalyptickém světě, nad kterým lidé už dávno ztratili kontrolu.

ČTI TAKÉ: James Arthur: 10 zajímavostí, které jste o něm nejspíš nevěděli!

Dwayne Johnson

Dwayne Johnson bude opět otcem.

Dwayne Johnson zachránil život malému chlapci.

Baywatch (2017)

Dwayne Johnson a Nick Jonas

Dwayne Johnson

ČTI TAKÉ: Dwayne „Rock“ Johnson bude zachraňovat filmovou rodinu z hořícího pekla!

Který z filmů je ten nejlepší?
Jumanji: Vítejte v džungli!
Jumanji: Vítejte v džungli!
270
Matrix
Matrix
110
Gamer
Gamer
97
Tron: Legacy
Tron: Legacy
92
 Assassin´s Creed
Assassin´s Creed
88

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:03 sobota 28. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • 26
  LOVE
 • 18
  SUPER
 • 12
  WTF
 • 10
  FAIL
 • 9
  LOL
 • 9
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART