Top 5 českých Večerníčků! Který je tvůj nejoblíbenější? Hlasuj!

8. června 2018 10:11
Jedním z nejvýznamnějších kulturních dědictví národa českého je animovaný film. Jeho tradice u nás sahá až do filmového pravěku začátků 20. století a na rozdíl od hraného filmu se na ní negativně nepodepsaly bouřlivé totalitní proudy druhé poloviny minulého století. Připočtěme si tradici Večerníčků, na které s láskou vzpomínají již rodiče našich rodičů. Když už nám tento týden jde do kin nový film o antikutilech Patovi a Matovi, tak je nejvhodnější chvíle zmínit dalších pět nejlegendárnějších českých animáků.

ČTI TAKÉ: Cinema geek: Top 5 filmů plných erotiky! To si s rodičema nepustíš!

Krteček

Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek! Novinky, reportáže, recenze a mnohé další rubriky. Ať už jsou filmy váš život a nebo si pouze občasně užíváte v kinech ty největší velkofilmy, tak zde najdete co hledáte - s nadhledem, humorem a hlavně výstižně. Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00! 

CINEMA geek - TOP 5  českých večerníčků doporučuje Martin Donát - český Youtuber, filmař a moderátor pořadu Cinema geek na TV ÓČKO.

Fine art admiration.

Příspěvek sdílený Martin Donát (@martindonatcz),

5. místo – Mach a Šebestová

Spolužáci ze základky, kteří jsou hrdými vlastníky kouzelného utrženého sluchátka, které využívají až někdy spíše zneužívají ke zhmotnění jakýchkoli svých bujných představ. A jako by to nebylo dostačující, tak se k nim mnohdy přidává i mluvící pes.

4. místo – O loupežníku Rumcajsovi

Příběhy z lesa Řáholce o loupežníku Rumcajsovi, jeho manželce Mance a jejich synovi Cipískovi. Ti společně užívají rodinného života á la Robin Hood, kdy žijí v klidu a míru v souznění s přírodou, mimo většinovou společnost, která jim přináší spíše komplikace, než užitek.

3. místo – Bob a Bobek

Králíci z kouzelníkova klobouku, kteří spolu zažívají roztodivná dobrodružství. Zvláštností je, že kouzelník, kterému králíci včetně klobouku patří se nikdy v příběhu neobjevuje. O to více se tedy vždy dočkáváme většího a dospělejšího Boba a dětsky neposedného a mnohdy problémy přivolávajícího Bobka.

2. místo – Pojďte pane, budeme si hrát

Dvojice medvědů co se potkali u Kolína patří díky svému unikátnímu výstřižkovému stylu mezi mé nejoblíbenější animáky vůbec. K němu si připočtěme geniálně srandovní dabing a samotný obsah epizod a máme tu geniální sérii, která se v současné době stala znovu populární díky Potkali se u Kolína memes.

1. místo – Krteček

Bez debat nejikoničtější postavička českého animovaného filmu jejíž původní seriál od Zdeňka Millera ze 60.-70. let patří mezi jedno z mála děl, které překonalo hranice české kotliny jak směrem do severní Ameriky, tak i do Asie. Krteček nemusí promluvit ani slovo, ale i tak si podmaní srdce každého.

ČTI TAKÉ: Které filmy budeš sledovat v létě? Máme pro tebe tipy na co jít do kina!

Který večerníček je pro tebe ten top?
Krteček
Krteček
396
Bob a Bobek
Bob a Bobek
172
Pojďte pane, budeme si hrát
Pojďte pane, budeme si hrát
146
Mach a Šebestová
Mach a Šebestová
133
O loupežníku Rumcajsovi
O loupežníku Rumcajsovi
128

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:11 sobota 6. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • 61
  SUPER
 • 31
  LOL
 • 26
  LOVE
 • 18
  WTF
 • 18
  FAIL
 • 17
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART