Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Chart
 • #POŠLIKOMENT
 • Živě
 • Promotion
 • Technologické novinky: smartphone se svítícími zády i univerzální koloběžka do města

  14. března 2023 11:44
  Máme pro vás pozvánku na další díl pořadu Smartmania, který se věnuje těm nejzajímějším technologickým novinkám. A tentokrát jsme se vydali přímo do Barcelony na Mobile World Congress, kde byla představena celá řada zajímavých produktů či konceptů.

  Společnost OnePlus před nedávnem přivedla na globální trh svůj aktuální vlajkový smartphone OnePlus 11 a přislíbila brzké odhalení konceptuální varianty s technologií, kterou jsme dosud u žádného telefonu neviděli. A nyní ho tu máme – na barcelonském veletrhu MWC jsme si mohli prohlédnout OnePlus 11 Concept s unikátním systémem chlazení.

  OnePlus 11 Concept

  OnePlus 11 Concept vypadá podobně jako základní varianta, hlavní odlišnost hledejme v provedení zad. Pod průhledným sklem se vine uzavřený okruh z trubice, skrze kterou cirkuluje chladící kapalina tlačená mikropumpou. Tento systém nazvaný Active Cryoflux dokáže absorbovat teplo z čipové sady a postupně jej uvolňovat do okolí dřív, než celý systém oběhne. Samotné čerpadlo v celém řešení zabírá skutečně malou plochu, pouze 0,2 cm2. OnePlus tvrdí, že použitá technologie dokáže snížit teplotu telefonu až o 2,1 stupně, což se může projevit ve zvýšení snímkovací frekvence ve hrách, údajně o 3 – 4 snímky za sekundu. Pozitivní vliv má být cítit i během nabíjení, díky ochlazení o 1,6 °C se může doba na nabíječce zkrátit o 30 – 45 sekund.

  Xiaomi na veletrhu MWC představilo také nejnovější generaci koloběžky Electric Scooter 4 Ultra, která jako první koloběžka od tohoto čínského výrobce nabídne systém dvojitého odpružení, který by měl přinést plynulou a bezpečnou jízdu i v náročném terénu. Zajímavostí jsou také větší 10“ pneumatiky, které jsou odolné proti propíchnutí a disponují technologií Self seal. Koloběžka je také vybavena pevným hliníkovým rámem odolným proti korozi s maximální nosností až 120 kg, prostornější plošinou a rozšířenou rukojetí o 490 milimetrů. Samozřejmostí je také stupeň odolnosti IP55 zajišťující ochranu vůči vniknutí stříkající vody.

  Xiaomi Electric Scooter

  Maximální výkon dosahuje 940 W a zvládne dosáhnout rychlosti až 25 km/h či zdolávat svahy se sklonem až 25 %. Maximální dojezd je 70 km, přičemž doba nabíjení se pohybuje okolo 6,5 hodin. Koloběžka bude k dispozici také na českém trhu za cenu pohybující se okolo 24 tisíc Kč. Přesný termín uvedení do prodeje ale zatím neznáme.

  Dále jsme pro vás otestovali smartphone Poco X5 a připravili pro vás jednoduché návody, jak smazat WhatsApp. Sociální síť TikTok v posledních týdnech potkávají samé nepříjemnosti a vlády některých zemí včetně USA je zakazují používat. Bojí se zneužívání osobních dat. Pokud TikTok používáte a raději byste se jej chtěli zbavit, poradíme vám, jak na to. Smazání TikTok účtu je otázkou několika kliknutí.

  V případě, že nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu ve 14:30, a případně v neděli v 14:30 a 17:00. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

  Související

  HLASUJTE V ÓČKO CHART