Tarantule na hlavě, koupání v ledové řece i Zátopkovo motto! Dej si video novinku kapely Mirai!

1. února 2017 20:02
Nový klip kapely Mirai musí vidět každý, kdo si myslí, že něco nejde! Kluci tě rychle přesvědčí o opaku! Roličku v klipu si střihla i naše ÓČKO moderátorka Terka Tobiášová, nebo olympionik Ondra Synek!

ČTI TAKÉ: „GRAMMY? NEJDU! JE TO POD MOJÍ ÚROVEŇ!“, ŘÍKÁ BIEBER! SNAŽÍ SE JEN VYHNOUT SELENĚ A JEJÍMU NOVÉMU KLUKOVI?

Tříčlenná kapela Mirai představuje svoji doposud nejenergičtější skladbu, která má ambici stát se po Cestě z města (přes 2 miliony zhlédnutí na YouTube) dalším chytlavým hitem muzikantů ze Severní Moravy. „Když nemůžeš, tak přidej víc. Zakřič prostě z plných plic, že slovo nejde – neexistuje.“ To je úvod refrénu, který dal singlu název. Inspirací kapele byl nejen nejlepší český olympionik Emil Zátopek, ale také post na facebooku.

Pozitivní singl doplňuje originální videoklip:

VIDEO: Mirai - Když nemůžeš, tak přidej:

Mirai Navrátil, Michal Stulík, Šimon Bílý v praxi předvedou, že slovo nejde vážně neexistuje. Den plný výzev, jenž s pomocí kamery autenticky zaznamenali, vás přesvědčí, že tato parta je schopna téměř čehokoliv. A navíc jim v tom sympaticky sekunduje mistr světa a olympijský medailista Ondřej Synek či fotbalový „enfant terrible“ Petr Švancara.

MIRAI

„’Když nemůžeš, tak přidej!’ je pozitivní, motivační pecka, kterou bereme trochu i s nadsázkou. Inspiroval mě úplně náhodou něčí post na facebooku, ve kterém se objevil právě proslulý Zátopkův výrok a taky můj kamarád, který často na výmluvy a lenost reagoval větou: Slovo nejde neexistuje. Zkouším se tím ‚nakopnout‘, páč s tím mám taky problémy“, vysvětluje s úsměvem Mirai Navrátil, frontman kapely.

MIRAI

Za produkcí písně stojí Ondřej Fiedler. Aktuálně jeden z nejtalentovanějších mladých producentů, jenž na sebe poprvé upozornil hitem Toulavá (Sebastian) či albem Hearts (Lenny), které mimo jiné obsahuje hit Hell.o, jež slaví velký úspěch už také v Itálii (TOP 10).

MIRAI s Ondrou Synkem

Klip se natáčel začátkem letošního roku a námět vznikl během bláznivého brainstormingu kapely s režisérem Radimem Věžníkem. „Tímhle klipem jsme si splnili několik klukovských snů a děkujeme Bohu, že jsme to přežili, a Radimovi, že nás ukočíroval a dal klipu finální podobu. Každé natáčení nás baví, ale tohle byla jedna velká sranda. Snad se nám podaří naše fanoušky nejen rozesmát, ale i trochu motivovat“, vzkazují Mirai.

MIRAI

Den výzev se neobešel bez řady kuriozních situací. Šimon vzpomíná: „Pro mě byla jednoznačně nejhorší tarantule na hlavě. Až po natáčení se mi doneslo, jak je jedovatá a kousnutí bolí jak od sršně.“ Zpěvák Mirai se zase podruhé narodil, když přežil koupání v řece. „Nejsem velký fanda otužování a skočit do ledové vody v mínus osmi, byl pro mně naprostý strop.

Zmodraly mi nohy a všechny modřiny mi naběhly. Chvíli jsem myslel, že je po mně,“ popisuje. Michal odhodil stud, potřel se nuttelou, a vyběhl na brněnské hlavní nádraží. Když mě začali honit kolemjdoucí, které jsem při svém zběsilém úprku omylem zašpinil (veřejně se omlouvám), připadal jsem si jak Mauglí v civilizaci, vypráví o své výzvě baskytarista.

V klipu inspirovaném mottem Emila Zátopka se objeví i veslař a olympijský medailista Ondřej Synek: „Jsem rád, že jsem dostal nabídku zahrát si v klipu nadějné mladé skupiny, byla to pro mě nová zábavná zkušenost. Klip je bezva a písnička se mi moc líbí. Doufám, že se skupině bude dařit i do budoucna.“

Úlohu zmrzlináře si vyzkoušel bývalý fotbalista Brna a Slavie Petr Švancara: „Byl to pro mě velmi příjemný zážitek s pohodovýma borcema, klip se mi moc líbí a věřím, že moje herecká kariéra bude pokračovat. Scénář klipu je naprosto originální - super nápad!“

Svoji roli doslova odběhaly moderátorky Tereza Tobiášová a Barbora Hlaváčková známé ze své talkshow Kilák.

Klip by nemohl vzniknout bez talentovaného režiséra Radima Věžníka, jenž má na svém kontě přes sto videoklipů a úspěch zaznamenal také v zahraničí. Mezi jeho poslední počiny patří Generace O - Společný svět, která se blíží k 3 milionům zhlédnutí. Dále pak např. Eddie Stoilow či Charlie Straight.

„Samotné natáčení byla vlastně taková výzva. Ne až tak často se mi poštěstí točit s interpretem, který je kvůli natáčení schopný kousků jako kluci z Mirai. Bylo to jedno z natáčení, na které se nezapomíná.“

Spolu se singlem a klipem Mirai představuji i nové promo fotografie. Za objektiv se postavil respektovaný Benedikt Renč. „Fotit s Benem byla paráda. Na place panovala pohodová atmosféra. Se stylingem nám poradil Honza Pokorný a jsme nadšeni. Nejsme žádní metrosexuálové a je pro nás důležité cítit se přirozeně. Všechno se potkalo a z fotek máme ohromnou radost. Tohle jsme my,“ uzavírá sympatická skupina Mirai.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:02 čtvrtek 1. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • 16
  LOVE
 • 13
  LOL
 • 11
  SUPER
 • 10
  WTF
 • 10
  FAIL
 • 8
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART