Tajemství prozrazeno! Jak je možné, že Richard Krajčo chodí v klipu Inzerát po zdi?

12. září 2017 13:54
Richard Krajčo z kapely Kryštof prozradil, jak je možné, že v klipu Inzerát chodí po stěně a po zdi.

ČTI TAKÉ: „Vyděsil vás horor TO? Pokračování bude mnohem temnější!“, prozradil režisér

Kryštof a Inzerát

Nominovaným klipem v anketě Patnáctka je i singl Inzerát od kapely Kryštof. Stejně jako většina písní, i tahle je podle zpěváka Richarda Krajča o lásce. „Měli jsme vymyšlený booklet desky, který si hodně hraje s prostorem. Není to nic nového, ale to jsme nikdy nechtěli. Strop jsme používali jako podlahu a snažili jsme se hrát s tímhle viděním. S tím jsem přišel za režisérem, že chci spojit vzhled desky s klipem,“ říká zpěvák.

ptnck: inzerát

„Nejprve mi řekl, že to zkusí vymyslet, pak čtyři dny před natáčením řekl, že to není možné. Den před filmováním mi volal, že na to přišli, ale že mi ještě nebude říkat jak,“ dodává. Videoklip se natáčel v opuštěném vojenském areálu Milovice a proces trval tři dny.

„Richard mi psal, že potřebuje natáčet do deseti dnů, takže jsem hledal nějaký alternativy. Námět jsme vymýšleli s Richardem, byla to naše první spolupráce a nechal mi hodně volnou ruku,“ říká o natáčení režisér klipu Radek Karko. Nejnáročnější byly přípravy a vymyšlení toho, jak se bude natáčet chození po zdech a stropě.

PTNCK / Patnáctka

„V tom je právě ten trik, že to nebylo natočené hlavou dolů. Trik spočívá v tom, že to co je normálně na zemi, tak přiděláš na zeď a strop a s tím pootočením perspektivy to otáčíš společně s kamerou. Richard sám byl překvapený, jak to funguje,“ směje se Karko.

„Vzpomínám si na první záběr, kdy jsem šel jakoby vzhůru nohama. Musel jsme být trochu v záklonu, a když jsem pak viděl ten záběr, tak jsem si říkal, že to vypadá skvěle,“ uznává Krajčo. Píseň vyšla na šesté stejnojmeném albu skupiny Kryšof a k názevu je inspiroval fakt, že producenta našli přes inzerát.

„Deska pro nás byla zlomová v tom, že od té doby jsme se stali tou stadionovou kapelou, což pro nás byla výzva a vždycky jsme si to přáli a odstartovalo to naší novou éru. Myslím si, že to Kryštof hodilo do té nejvyšší ligy české pop music,“ uzavírá Richard Krajčo. Patnáctku můžeš sledovat na OČKO každý všední den od 13, 14.30, 17.30 a 21 hodin. Vyhlášení o nejlepší klip patnáctiletí se uskuteční na Youfestu.

ČTI TAKÉ: Při natáčení legendárního klipu Bomby se Ben Cristovao málem udusil! Co se dělo?

Kryštof - Inzerát

Vodafone YOU FEST 2017

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:54 středa 10. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 12
  LOVE
 • 10
  LOL
 • 9
  WTF
 • 8
  SUPER
 • 7
  OMG
 • 6
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART