Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Promotion
 • Tajemné Xiaomi s neskutečným fotoaparátem a dvěma displeji & nové Audi e-tron GT

  2. března 2021 17:36
  Máme pro vás pozvánku na nejnovější díl pořadu SMARTmania, který se věnuje novinkám a zajímavostem ze světa technologií. Tentokrát to bude hlavně o automobilech. Premiérový díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat. Případně si můžete naladit reprízy ve středu a v neděli.

  Na začátku týdne se uskutečnila globální premiéra vlajkového smartphonu Xiaomi Mi 11, ovšem čínský výrobce chystá ještě vybavenější telefon, nebo dokonce telefony. Prozatím se spekulovalo pouze o modelu Xiaomi Mi 11 Pro, ovšem nyní se na internetu objevilo video zobrazující chystaný smartphone Xiaomi Mi 11 Ultra. A evidentně se máme na co těšit.

  Xiaomi Ultra

  Chystaná novinka bude doslova šokovat především obřím obdélníkovým fotomodulem. Ten bude zabírat celou horní část zad, nad kterou navíc bude poměrně výrazně vystupovat. Důvodem je použitá technika, kterou Xiaomi do tohoto modulu nastěhuje. Více vám o tomhle našlapaném smartphonu prozradíme v dnešním díle.

  Zabrousíme také do automobilového světa. Automobilka Audi totiž představila sportovně laděnou verzi elektromobilu e-tron GT quattro, který se pyšní výkonem 350 kW (476 koní). Kromě této základní varianty bude k dispozici ještě silnější RS verze s výkonem 440 kW. Nové „gétéčko“ vypadá po designové stránce neskutečně futuristicky a zároveň dravě. Novinka přitom vychází z konceptu, který byl světu prezentován už v listopadu roku 2018 v Los Angeles.

  Etron

  E-tron GT je postaven na stejně platformě jako Porsche Taycan, což v praxi znamená, že disponuje dvěma elektromotory, dvourychlostní převodovkou vzadu a 800voltovou architekturou. Při využití řízeného startu se e-tron GT quattro z nuly na sto dostane za 4,1 sekundy, zatímco výkonnější e-tron GT RS dokonce za 3,3 sekundy. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 245 km/h, respektive 250 km/h u verze RS.

  ZTE má unikátní smartphone s neviditelnou selfie kamerkou, která je schovaná...

  ZTE má unikátní smartphone s neviditelnou selfie kamerkou, která je schovaná pod displejem.

  Dále pro vás máme unikátní test prvního smartphonu s „neviditelným“ fotoaparátem integrovaným pod displej a recenzi telefonu Xiaomi Poco M3. A nezapomněli jsme provětrat ani letošní model elektrické Škody Superb iV.

  Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu ve 14:00, a případně v neděli v 11:00 a 16:00. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

  Související