Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Promotion
 • Stylové SUV od Mercedesu a futuristický skútr od BMW, vše samozřejmě na elektřinu

  14. září 2021 11:35
  Máme pro vás pozvánku na nejnovější díl pořadu SMARTmania, který se věnuje novinkám a zajímavostem ze světa technologií. Premiérový díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat. Případně si můžete naladit reprízy ve středu a v neděli.

  Mercedes-Benz je další značkou, která se směle pouští do elektrifikace svého vozového portfolia. V rámci automobilového veletrhu v Mnichově představila koncept elektrického SUV, které vychází z legendárního Mercedesu Třídy G.Ačkoliv jsme se zatím nedozvěděli žádné konkrétní informace ohledně dojezdu, kapacity baterií nebo výkonu motorů, zcela jistě víme, že půjde o čtyřkolku s masivními 22″ koly. V současné době se ale jedná především o designovou studii, která by mohla ukázat, jakým směrem se bude vývoj ubírat.

  Mercedes

  U EQG se počítá s dvoutónovým barevným provedením. Zajímavým designovým prvkem je také podsvícená maska, kterou už jsme mohli vidět i u jiných modelů populární německé značky.Ačkoliv ještě nevíme, kdy půjde reálný vůz do prodeje, patrně bude mít hojnou konkurenci. Na poli elektrických vozů s terénními schopnostmi bude chtít uspět nový Hummer od General Motors nebo také Rivian, který se začne prodávat ještě v letošním roce. Další kus koláče pak bude chtít urvat i Ford se svým elektrickým modelem Bronco. Více vám o této stylovce prozradíme v novém díle pořadu SMARTmania.

  A u elektromobility ještě zůstaneme, avšak nyní se přesuneme k jednostopým strojům. Také BMW se po hlavě pustilo do výroby elektromobilů a pozadu nezůstává ani divize motorek, kde jsme se nedávno dočkali startu výroby elektroskútru BMW CE4, o kterém jsme vás informovali v jednom z letních dílů, a nyní si odbyl premiéru nový konceptu BMW CE2, který je oproti zmíněnému modelu CE4 je o poznání menší, sdílí s ním ale velmi futuristický a zároveň minimalistický design.

  BMW

  Pohon stroje zajišťuje 11kW elektromotor s řemenem. Maximální rychlost má dosahovat 90 km/h, a ačkoliv BMW nesdílelo žádné informace o kapacitě baterie, novinka by na jedno nabití měla ujet 90 km. Ideální tedy bude především pro provoz ve městě.

  Také pro vás máme nejpodrobnější českou recenzi ohebného Samsungu Galaxy Z Flip 3 i smartphonu pro náročné – Galaxy Z Fold 3, tak si je určitě nezapomeňte přečíst.

  Samsung Galaxy Z Flip

  Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu ve 14:00, a případně v neděli v 11:00 a 16:00. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

  Související