STYLOVÉ LÉTO: 5 top rockových česko-slovenských festivalů!

27. června 2017 14:31
Festivaly máme rádi všichni. A zvlášť ty rockové!

ČTI TAKÉ: FATTY PILLOW A SÁRA SE ROZEŠLI. PROŽÍVÁTE EMOCIONÁLNÍ SMRŠŤ SPOLU S NIMI?

Na které rockové festivaly letos vyrážíte?

Rock for People (4-6.7.2017)

Rock for People má u nás tradici a každý rok se na něj sjíždí pěkná partička muzikantů z celého světa. Nouze ovšem není ani o fanoušky. Letos se na letiště v Hradci Králové sjedou například Paramore, Evanescence nebo Three Days Grace. Výhodou tohohle festáku je, že se koná ve volných dnech v červenci.

Festival Pohoda (6.-9.7.2017)

Největší slovenský festival odstartuje na letišti v Trenčíně už příští pátek. Z Rock for People to tak můžete vzít rovnou k našim sousedům. Na festival dorazí Birdy, M,I.A, Solange, Jake Bugg nebo alt-J. Pohoda tak rozvíří stojaté vody nejen slovenské scény.

#jakebugg at #pohodafestival2017 #pohoda2017 #lineup :) Stále len 22-ročný Jake Bugg má na konte tri albumy, pričom každý sa v predajnosti dostal do TOP 5 vo Veľkej Británii (debut bol dokonca jednotkou). Chytľavé indie-rockové skladby ovplyvnené bluesom hral na Glastonbury už ako 17-ročný. Získal NME Award, Q Award a Silver Clef Award a ďalších 11 prestížnych nominácií na ocenenia ako Mercury Prize, BRIT Awards či Ivor Novello Awards. Minulé leto vydal tretí album On My One, ktorého skladby, spolu s ďalšími staršími hitmi, zahrá aj na Pohode 2017. Viac tu:www.pohodafestival.sk/sk/novinky/jake-bugg EN: Jake Bugg, who’s just 22 years old, has three albums under his belt, each made it to TOP 5 on the UK Albums Chart (the debut reached number one). He played his catchy indie-rock tracks influenced by blues at Glastonbury at the age of 17 already. He won NME Award, Q Award and Silver Clef Award and received another 11 prestigious nominations in Mercury Prize, BRIT Awards or Ivor Novello Awards. Last year, he released his third album On My One, whose tracks together with older hits, you’ll get to hear at Pohoda 2017. More here:www.pohodafestival.sk/en/news/jake-bugg

Příspěvek sdílený PohodaFestival (@pohodafestival),

Colours of Ostrava (19-21.7.2017)

Colours of Ostrava nepatří mezi klasické rockové festivaly, návštěvníkům každý rok přiváží interprety všech žánrů. Letos přijedou Imagine Dragons, Norah Jones, Jamiroqua nebo LP. Nouze nebude ani o nabitý doprovodný program.
České a moravské hrady (14.7 – 2.9)

Putovní festival České a moravské hrady startují už v půlce července a končí na začátku září. Letošní rok se nese ve znamení osvědčené kvality. Vystoupí Mandrage, MIG 21, No Name, Portless, Rybičky 48, Tomáš Klus či Xindl X. Na všechny hrady mají díky vstupence návštěvníci vstup zdarma.

Vodafone YOU FEST

Loňský Vodafone YOU FEST se setkal s velkým nadšením, proto se i letos těš na své oblíbené hvězdy, které znáš z vysílání ÓČKA. Chybět nebude Slza, Sebastian, Pavel Calta nebo ATMO MUSIC.

Slza

Svoje oblíbené rockové pecky si nezapomeň zapnout na ÓČKU každou středu od 5. července v rámci Stylového léta. Rockový večer tě čeká každou středu od 22 do 23 hodin.

ÓČKO TEA od Bubbleology

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:31 středa 25. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • 11
  LOL
 • 10
  SUPER
 • 9
  OMG
 • 7
  WTF
 • 7
  FAIL
 • 7
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART