Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Promotion
 • Smartphone, jaký jste ještě neviděli a opice s čipem v mozku, co hraje počítačové hry

  20. dubna 2021 0:34
  Máme pro vás pozvánku na nejnovější díl pořadu SMARTmania, který se věnuje novinkám a zajímavostem ze světa technologií. Premiérový díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat. Případně si můžete naladit reprízy ve středu a v neděli.

  Společnost TCL minulý týden ukázala zajímavý koncept unikátního smartphonu, který můžete nejen ohýbat, ale jeho displej lze dokonce i vyrolovat na ještě větší úhlopříčku. Výrobce tento model označuje jako Fold’n Roll, což v praxi znamená, že displej obepíná vnější stranu zařízení, ale zároveň v takto rozevřeném stavu ještě můžete z levé strany povysunout další plochu displeje, čímž rázem získáte poměrně slušný tablet.

  TCL

  Celý přístroj je nesmírně zajímavý a musíme ocenit odvahu TCL, které se do netradičního konceptu na poli ohebných smartphonů pustilo. Kombinace několika způsobů využití díky ohybu a možnosti roztažení je vcelku unikátní. Dokonce i ti nejprogresivnější výrobci v tomto odvětví zvolili pouze jeden typ ohybu bez možnosti protažení displeje, čímž se TCL od konkurence odlišuje. Více vám o téhle zběsilosti prozradíme v dnešním díle.

  Elon Musk v únoru prozradil, že jeho společnost Neuralink instalovala do mozku opice implantát, který jí umožňuje hrát počítačové hry pomocí mysli. Nyní Neuralink zveřejnil video s důkazem. Protagonistou videa je devítiletý makak Pager, jehož mozek byl před šesti měsíci upgradován [apgrejdován] pomocí implantátu, který dovoluje snímat jeho mozkovou aktivitu. Opice se naučila hrát jednoduchou počítačovou hru s pomocí joysticku, přičemž za každý úspěch byla odměněna banánovým smoothie. Během hraní vědci z Neuralinku zaznamenávali neuronovou aktivitu v mozku a v reálném čase ji dekódovali.

  Neuralink

  Také pro vás máme recenze smartphonů Realme 8 Pro a Samsungu Galaxy A52 či extrémně výkonného herního notebooku od Asusu.

  Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu ve 14:00, a případně v neděli v 11:00 a 16:00. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

  Související