Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • #POŠLIKOMENT
 • Živě
 • Promotion
 • Lucie po 20 letech zahraje s filharmonií. Podzimní tour představí písně v nových aranžích

  29. června 2022 8:54
  Lucie po dvaceti letech naváže na projekt Lucie v opeře. Kapela vyráží v kompletní sestavě na halové turné, na němž odehraje své hity i nové písně v dosud neslyšených aranžích Českým lvem oceněného Kryštofa Marka a s doprovodem Filharmonie Hradec Králové. Lucie v opeře Tour 2022 začne 28. září v Ostravě a skončí 5. listopadu v Brně.
  Skupina Lucie

  Oproti koncertu Lucie v opeře, kterým nadchla v roce 2002, přichází kapela s ještě výpravnějším projektem. Turné fanouškům slibuje téměř dvouhodinový průřez tvorbou Lucie, jaký ještě neslyšeli. Zazní dvacet čtyři písní. Vynechat nelze už kultovní hity jako Chci zas v tobě spát, Oheň, Medvídek nebo Černí andělé, Lucie zahraje ale i nové skladby. Písničkový setlist doplní instrumentální verze skladby Lucy in the Sky With Diamonds od The Beatles. Dvacet dva písní zazní v novém symfonickém aranžmá dirigenta Kryštofa Marka, držitele ceny Český lev za hudbu k filmu Masaryk.

  „Jeho aranžmá posunulo Lucii v opeře o úroveň výš,“ upozorňují členové kapely a dodávají, že ke dvěma písním dělal aranžmá také skladatel Michal Nejtek. Velkým symfonickým zvukem písně Lucie rozezní Filharmonie Hradec Králové. Téměř padesátičlenný orchestr a pěvecký sbor budou kapele na pódiu rovnocenným partnerem.

  Skupina Lucie

  Díky této mozaice vznikne jedinečný zážitek, který ještě znásobí scénografie. Příprava organicky efektní dynamické scény zabrala téměř rok. Využívá nejnovější technologie z oblasti zvuku i vizuálních efektů a zároveň osvědčené divadelní principy. „Unikátní scénografie, usazení orchestru, projekce. Světelný design od Lukáše Patzenhauera. Prostě, aby to byla show, na kterou lidé nezapomenou,“ vysvětlují hudebníci.

  Skupina Lucie

  Lucie v opeře tour vypukne 28. září v Ostravar aréně v Ostravě. 12. října kapela rozburácí pražskou O2 arenu a 20. října potěší slovenské fanoušky na zimním stadionu Ondřeje Nepely v Bratislavě. Čtvrtá koncertní zastávka je plánována na 26. října v pardubické Enteria Areně. Výjimečné turné vyvrcholí 5. listopadu v Brně ve Winning Group areně. Vstupenky je možné zakoupit v prodejních sítích Ticketportal a Tickemaster nebo na www.lucie.cz. Vstupenky zakoupené na původní termíny v roce 2021 zůstávají platné i na nové termíny koncertů. 

  Související