Exkluzivní rozhovor! Sebastian: „Vydání desky Hvězdy je pro mě splněný sen!“

23. června 2017 10:46
Zpěvák Sebastian aktuálně jezdí po festivalech a těší se na zaslouženou dovolenou. Zajdi se na něj podívat i na YOU FEST 30. září!

ČTI TAKÉ:Tomáš Vintr On Tour! Videoseriál exkluzivně jen pro ÓČKO! Sleduj 1. díl!

Sebastian

Sebastian

Album Hvězdy. Jak dlouho je venku? Věnuješ se teď písničkám jen z téhle desky nebo připravuješ něco nového?

Album Hvězdy je venku cca tři měsíce. Ještě kousek chybí, aby bylo platinové, tak doufám, že se na nás usměje štěstí, ale není to pro nás důležité. Je to pro mě splněný sen, v první CD jsem nikdy nevěřil, že nějaké bude. V písničkách jsou sepsané moje zážitky za poslední tři roky. Teď aktuálně nic nechystáme, ale vyjde nový videoklip s ATMO music na písničku Vesmírná. Na nových písničkách začínáme dělat, protože nevím, jestli z téhle desky, kromě Vesmírné budu ještě něco vydávat. Přeci jenom bylo těch singlů docela dost. Máme zatím tři dema, tak uvidíme.

Písničky si píšeš sám, na zakázku nebo ti někdo pomáhá?

Je to různé. Některé písničky jsem napsal celé sám. Když s někým spolupracuji, tak jen s Kryštofem Peukerem z ATMO music. Vždycky se na tom snažím nějak podílet autorsky, protože jinak by mi to bylo proti srsti. Teď mám sice jednu písničku, kterou napsal někdo jiný, ale byl jsem s tím příběhem hodně ztotožněný, protože jsem prožíval něco podobného.

Teď je před tebou festivalová sezóna. Na který se těšíš?

Těším se na Benátskou, Sázavafest, Jatkafest a na Youfest. Mám rád a vždycky se těším na všechny koncerty, ale přiznám se, že se těším až budu mít volno. Po festivalech se s kámošema chystáme na měsíc na Tahiti, budu mít volno po dvou letech koncertů, tak se těším.

Chystáš pak po dovolené i nějaké turné?

Turné chystáme speciální s ATMO music k singlu Vesmírná. Dám ještě předtím do kupy nějaké písničky a po turné je asi pošlu do světa.

Jezdíš z koncertů na koncert, pracuješ na písničkách. Posloucháš hudbu i ve volném času nebo jí máš plné zuby a máš radši ticho?

Jsou chvíle, kdy mám v autě ticho a poslouchám jen motor. Teď jsem si ale koupil nové CD Chinaski Není nám do pláče. Asi bych hudbu ani neposlouchal, ale je důležité, aby se mi v hlavě točili ty melodie a mohli tak vznikat nové písničky. Musím vědět, co se dělá a jak se to dělá.

Co tě v poslední době nadchlo a zaujalo?

Přijde mi, že Justin Bieber strhl na novém albu novou vlnu produkce, která teď jede ve všech žánrech a všechny kapely to dělají teď hodně podobně. Tyhle věci jsou prostě dobrý, on je dobrej, baví mě. Baví mě ale i James Bay nebo tvrdší muzika. Když ale jedeme v autě třeba osm hodin, tak si klidně pustíme i nějaký trance (smích). Je to různý a hodně poslouchám i české kapely.

Čekaní na koncert ! Dneska se konečně dočkáme a zahrajeme poprve na Slovensku v Holíči ! 21:45 ! Foto: Nikola Nováková

Příspěvek sdílený Sebastian Navratil (@sebastian_officialni),

Kolik koncertů míváš třeba za týden?

Minulý týden jsem měl pět koncertů, za měsíc jich mívám třeba dvacet až dvacet čtyři.

Okolo tebe je docela humbuk, lidé se s tebou chtějí fotit i na ulici. Vadí ti to nebo jsi s tím v pohodě?

Moc mi to nevadí, ale jsou samozřejmě chvilky, kdy se to moc nehodí. Jasně, že když jdu v neděli ráno po obchoďáku a chci mít klid třeba na jídlo, tak se to moc nehodí, ale udělám to, protože lidi mě mají rádi a já je. Někdy se to hodně nahromadí, po třech koncertech za den se člověk moc fotit už nechce. Ale dám to.

S videoklipem Toulavá jsi se dostal do TOP 100, kterou nominovali sami lidé. Je pro tebe videoklip nějaký výjimečný a rozdílný než ty ostatní?

Ten klip je pro mě důkaz, že se někdy stanou věci, do kterých člověk nemusí dát moc peněz, nemusí být ze světového studia a světově natočený, ale když se to má stát, stane se to. Je to první písnička a klip a vždycky na to budu vzpomínat. Je to něco, co jsem si přál a dopadlo to takhle skvěle.

Jakou písničku máš nejraději?

Mám rád všechny svoje písničky, ale v tuhle chvíli nejvíc Černobílou a Vesmírnou.

Jaký máš nejlepší zážitek s klukama z kapely?

Měli jsme hezkou dovolenou, sice trvala jen pět dní, ale stalo se nám na ní spoustu zážitků a bylo to skvělý. Byli jsme v Chorvatsku a letos se snad také někam dostaneme.

Co chceš koncerty a svou tvorbou říct?

Koncerty bych chtěl předat lidem nějakou energie a samozřejmě se prezentovat naživo. Svou tvorbu popisuji, co se mi dějou a dějou se třeba i někomu jinému. Přenáší to pro mě nějakou energii, a proto tvořím písničky.

Doraž na YOU FEST 2017 a poslechni si Sebastiana naživo!

Sebastian livestream

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:46 sobota 21. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • 32
  LOVE
 • 12
  SUPER
 • 8
  LOL
 • 8
  WTF
 • 8
  OMG
 • 7
  FAIL

Související

HLASUJTE V KITKAT ÓČKO CHART