Rozhovor s kapelou Divokej Bill: Lezou si na nervy? Jak si představují ideálního fanouška?

23. května 2017 12:20
Kapela Divokej Bill vydala novou desku a každým dnem odstartuje turné! Nemohli jsme si to nechat ujít a kluky pro tebe trochu vyzpovídali! Holky, připravte si na koncerty kalhotky na házení! Kluci by to prý dost ocenili! ;-)

ČTI TAKÉ: HRŮZNÝ TERORISTICKÝ ÚTOK NA KONCERTĚ ARIANY GRANDE V MANCHESTERU! 22 MRTVÝCH...

Divokej Bill

Za pár dní vám startuje turné k albu „Tsunami“, od posledního turné uběhly už čtyři roky, jak to prožíváte? Těšíte se, nebo cítíte obavy?

Divokej Bill (Vašek Bláha): Obavy jsme cítili tak před měsícem, ale jelikož jsme se tomu pověnovali a docela jsem zazkoušeli, myslím, že jsme na tom mákli. Zrovna před pár dny jsme měli velikánskou zvukovku už na pódiu, takže jsme si to za celej den celý přehráli a dali to dokupy. Tak jsme připravený, takže těžko na bojišti, lehko v boji. Teď se, abych řekl pravdu, vůbec nebojíme, naopak se těšíme, protože jsme připravený!

Zároveň jste vydali nové album. Ke které písničce máte největší vztah a proč?

Divokej Bill (Vašek Bláha): : Ty vole, máš nějákej nápad?
Divokej Bill (Štěpán Karbulka): Tys to napsal...
Divokej Bill (Vašek Bláha): : Já bych řekl, že nejlepší vztah bude mít každej z kapely, máme tam písničku, která se jmenuje „Naděje“, je to takový o takový pirátský lodi a určitě k ní bude mít každej z kapely nejbližší vztah, protože každej tam napsal jednu sloku a každej si tu jednu sloku zazpíval. Je to taková kolektivní vina, tak to je jasný, že asi každej bude mít tohle nejradši. Je to písnička, která nás nejvíc charakterizuje a která nás nejvíc spojila.

Divokej Bill - Kořala (official audio):

Nové album vznikalo čtyři roky, co vám na jeho vytvoření zabralo nejvíce času?

DB (Štěpán): Text, viď?
Divokej Bill (Vašek Bláha): Nejvíc času, no... Napsat texty, a hlavně najít ten čas ho udělat, protože jsme dost hráli a vždycky když už jsme si říkali: „Tak teď se tomu půl roku budeme věnovat a uděláme zase kus práce,“ tak zase přišla nabídka dobrýho hraní, co se neodmítá. Takže prostě jsme to furt oddalovali a oddalovali. To není tak, když se dělá deska, že bysme se tomu čtyři roky věnovali od rána do večera, do toho se dělaj koncerty a takhle. Nejvíc času zabralo najít čas jí udělat.

Vznikali jako první texty, nebo hudba? Nebo to bylo u každé písně individuální?

Divokej Bill (Vašek Bláha): U každé pecky je to úplně jinak. Někdy se přinese muzika, někdy se přinese text, některá je najednou hotová, ani člověk to nečeká, u jiné má člověk ve zkušebně pocit, že už je na spadnutí a ne a ne se vylíhnout. Takže na to absolutně není šablona.

Pozvánka - Divokej Bill Lobkowicz tour 2017:

Jako skupina spolu působíte téměř 20 let, máte za sebou mnoho koncertů, mnoho festivalů, mnoho zážitků, na který z nich vzpomínáte nejraději?

DB (Štěpán): Těch je tak strašně moc, že na to nejde prostě vzpomenout, kterej byl úplně nejlepší. Ty vždycky přinese až nějaká situaci, kdy si vzpomeneš, ale těch dvacet let je úžasnej zážitek.

Máte tedy aspoň nějakou vtipnou historku z nějaké takovéhle akce, na kterou si teď vzpomenete, o kterou byste se chtěli podělit s lidmi, co tohle budou číst?

Divokej Bill (Vašek Bláha): No... já třeba si vybavuju úplně pradávno na Silvestr roku, kdy jsme ještě byli úplně začínající kapela a hráli jsme někde a po nás byl jako vrchol večera skupina Doga, která měla tenkrát takový světelný show, hořící, různý výbuchy a tohleto. No a my jsme šli na pódium a oni už měli připravený to jejich vybavení a Jurda, náš basista, omylem šlápnul na systém spouštění toho celýho fireshow a normálně jim to celý vystřílel do vzduchu, takže to bylo velice vtipný! Dneska na to rádi vzpomínáme.

G2 ACOUSTIC STAGE: Divokej Bill - Šibenice:

Kdybyste potkali někoho, kdo nikdy neslyšel vaší hudbu, popřípadě ani nikdy neslyšel o vás, jak byste se mu představili nebo jak byste byli rádi, aby vás představovali vaši fanoušci?

DB (Štěpán): Já si myslím, já bych to normálně shrnul v jednu takovou, že je to big beat hip hop country rap.

Nelezete si za těch dvacet let občas na nervy a když ano, máte nějaký zaručený recept, jak se s tím vypořádat?

Divokej Bill (Vašek Bláha): Na nervy si určitě lezem. Jsou ty situace, ale převažují samozřejmě ty dobrý, jinak bysme spolu nebyli. A zaručený recept je: dát si pauzu. Jít prostě od toho, kdo tě štve, oddychnout si a jít za tím, kdo tě neštve a přijdeš na to, že to celý je blbost!

Divokej Bill

Máte představu svého ideálního fanouška? Jak by měl vypadat, jak by se měl chovat?

Divokej Bill (Vašek Bláha): No měl by přijít na koncert, tam bejt v první řadě, znát všechny texty a hrozně tleskat, smát se, holky by měly házet kalhotky a po koncertě by nám měly přinést slivovici od svého táty doma vypálenou, koupit si CD a říct nám, že jsme byli nejlepší zážitek!

Chtěli byste říct něco sami na závěr? Nějaký vzkaz pro vaše fanoušky na Óčku?

Divokej Bill (Vašek Bláha): Chtěli bysme říct, že jsme si letos připravili turné 23 koncertů po celý republice, takže snad to bude plošně vyřešený tak, abysme hráli i v jejich kraji, tak ať se přijdou podívat, protože máme novou desku, máme nový pecky a myslíme si, že jsme se dost dobře připravili, takže to bude fajn!

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:20 středa 20. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • 12
  LOL
 • 12
  WTF
 • 11
  SUPER
 • 11
  FAIL
 • 11
  LOVE
 • 9
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART