Fikce na Instagramu. Jak vypadají fotky před úpravou? Blogerka ukázala pravdu.

20. dubna 2018 11:35

ČTI TAKÉ: Jak se změnili hvězdy Disney? Miley, Demi, Hilary, Selena, Cole či Zac.

Jak vypadají fotky reálné fotky, které nikdo nikam nesdílí?

Instagram a další sociální sítě mohou být úžasným inspirujícím místem, kde ukazují lidé jen to, co chtějí. Ale pod touhle třpytivou záplatou je tvrdá realita a mnoho z těchto „dokonalých“ obrazů podporují nereálné ideály a očekávání, které ale nelze dosáhnout.

 Ty často vedou k pocitům nedostatečnosti a někdy i depresí. Blogerka Chessie King si toto uvědomuje a používá Instgaram jako platformu k podpoře pozitivního nadhledu na svět a na svoje tělo. Vždy ukazuje „pravou“ fotografii, aby její sledovatelé viděli rozdíly. 

KVÍZ HARRY POTTER A JEHO KOUZLA! DEJ SI NAŠICH DVACET OTÁZEK!

Ukazuje pózy, ve kterých se modelky fotí, aby vypadali štíhleji a dokonaleji než doopravdy jsou. „To jsem já a toto je moje tělo. Žádné lichotivé úhly, žádné lichotivé osvětlení, jen já a moje tělo, které se cítí na vrcholu světa a spokojenosti,“ napsala. 

Před několika lety bych tohle nikdy neudělala. Záleželo mi jen na tom, abych mohla jít do posilovny několikrát týdně a počítala jsem každou kalorii, kterou jsem snědla,“ dodal blogerka. Přiznala, že zakrývala svoje tělo, protože si neustále myslela, že je ošklivá.

 „Teď je ale mojí prioritou být šťastná ve svém těle a dnes oceňuji mé tělo, co pro mě dělá. Nebyly jsme vyrobené jako panenky Barbie, který musí vypadat dobře 24 hodin 7 dní v týdnů. Jsme a budeme lidé a měli bychom si dovolit, že se nemusíme cítit dobře 24/7,“ píše dívka, která vytvořila i neskutečné video. 

V něm ukazuje, jak doopravdy vypadá tělo a jak po zásahu Photoshopu. „Kdybychom měnili své tělo podle ostatní, byli bychom nestvůry. Ať už máte 23 sledovatelů nebo 3 miliony, nikdo by neměl podléhat řeči ostatních lidí,“ uzavírá. 

Chessie samozřejmě není jediná, která se o tuto instagramovou osvětu snaží, ale vypadá to, že to pořád nestačí. Stále se najdou lidé, kterým záleží více na názoru ostatních než na vlastním zdraví a na vlastním těle. 

ČTI TAKÉ: INSTAGRAM MÁ DVĚ NOVÉ FUNKCE: PORTRÉT A ZMÍNKU! UŽ JE ZNÁŠ?

ČTI TAKÉ:  LILI A CAMILA Z RIVERDALE ZTRATILY DÍKY PHOTOSHOPU PŮLKU OBVODU PASU

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:35 sobota 18. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 68
  SUPER
 • 40
  LOL
 • 25
  WTF
 • 19
  LOVE
 • 17
  FAIL
 • 14
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART