Při natáčení legendárního klipu Bomby se Ben Cristovao málem udusil! Co se dělo?

31. srpna 2017 15:42
Ben Cristovao prozradil podrobnosti o natáčení klipu, který se díky vašemu hlasování dostal do patnáctky nejlepších klipů posledních patnácti let!

ČTI TAKÉ: Miley Cyrus a Liam Hemsworth společně opravují krásný dům! Blíží se svatba?

Ben Cristova Bomby

Dalším klipem v anketě Patnáctka je nominovaný singl Bomby od Bena Cristovaa, který má na Youtube přes 18 milionů shlédnutí a patří mezi nejsledovanější české a slovenské videoklipy. „Fráze Jedeme bomby znamená, že jedeme naplno, že do té chvíle jdeme naplno a jdeme si jí užít,“ vysvětluje Ben.

PTNCK / Patnáctka

Frázi odchytil od svých kamarádů tanečníků, kteří před každým vystoupením říkali, že jedou bomby. „Snažil jsem se, aby si v textu našel každý svoje, je tam o longboardech a věcech, co se v tu dobu nosilo. Taky nějaké hodnoty, v tu dobu jsem moc neřešil značkový věci a do všeho jsem si rýpnul,“ dodává.

PTNCK Ben - Bomby

Ve videoklipu, který si střílí ze všech lidí, co se snaží být za každou cenu cool, vystupují například slovenští rapeři Moje Reč, Benův mladší bráška a tanečnice Kanyeho Westa. Klip vznikl během 16 dnů. O klip se postaral režisér Tomáš Kasal, který se stal Benovým dvorním režisérem. Většina záběrů se natáčela ve studiu před tzv. Green screanem, pár se natáčeli ale i v reálné lokaci.

O kuriozity nebylo nouze ani ve studiu. „Ve studiu jsem zapálili myslím dýmovnici a to studio bylo dost malé a okamžitě se zaplnilo kouřem. Ben to na poslední chvíli dozpíval a pak se rozkašlal, protože jí celou dobu držel v ruce a v podstatě to inhaloval,“ vypráví režisér. Zpěvák mluví i o tom, jak moc pro něj jsou Bomby důležité.
„Zrovna tenhle singl je pro mě naprosto zásadní, je to singl, který dal mojí kariéře úplně jiný náboj a poté, co jsem Bomby vypustil jsem věděl, že se hudbě budu moct živit, lidi začali chodit hodně na koncerty. Zkrátka stěžejní song,“ uzavírá Ben. Patnáctku můžeš sledovat na OČKO každý všední den od 13, 14.30, 17.30 a 21 hodin. Vyhlášení o nejlepší klip patnáctiletí se uskuteční na Youfestu.

Vodafone YOU FEST

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:42 pátek 29. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • 14
  SUPER
 • 12
  FAIL
 • 12
  LOVE
 • 9
  OMG
 • 8
  LOL
 • 8
  WTF

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART