Proč se málem neuskutečnilo natáčení klipu Nafrněná od Báry Polákové?

26. září 2017 22:00
Nafrněná, obrovský hit od Báry Polákové se dočkal nominace v anketě Patnáctka.

ČTI TAKÉ: Proč měl Ego z úspěchu klipu Žijeme len raz deprese? Má písničku ještě rád?

Nafrněná od Barbory Polákové

„Samozřejmě, že jsem nafrněná,“ směje se zpěvačka a herečka Bára Poláková, která tak uvozuje svůj hit Nafrněná. Námět písně vznikl přesně tak, jak zpívá Poláková v textu. Videoklipu se ujala Tereza Kopáčová, která točila i předchozí píseň Kráva.

„Měli jsme spoustu variant scénářů a možností a v jednu chvíli to vypadalo, že se to vůbec nenatočí. Jedna produkce ho totiž vyčíslila asi na milion a půl a já jsem z toho měl tenkrát hroznou depku, protože jsem věděla, že to nedáme,“ vzpomíná zpěvačka. K nové realizaci jí nakonec pomohla herečka Ivana Chýlková, která si v klipu rovněž zahraje.

ptnck_polakova

„Dala mi hrozně moc energie a síly. Vrátily jsme se k tomu jednoduchému námětu a jely jsme řádek po řádku a já jsem přesně viděla, jak to má vypadat,“ odhaluje. Videoklip může směle konkurovat českým filmům. Zahrála si v něm celá řada slavných českých hereček, mimo jiné i Martha Issová, Lenka Krobotová či Petra Nesvačilová. Nechybí ani muži jako je Pavel Liška, Jiří Zeman či Jan P. Muchow.

„Přišla jsem ráno do divadla a chtělo se mi brečet, protože jsem viděla, že ty lidi fakt přišli. To bylo strašně krásný. Celý den mezi s sebou neustále prokecali a pak mi říkali, že jsou strašně rádi, protože se dlouho neviděli a takhle měli možnost si popovídat,“ vzpomíná. „Dělala jsem si časový harmonogram, obvolávala jsme si všechny sama a bylo to docela peklo, protože někdo měl třeba jen dvě hodiny čas,“ dodává.

PTNCK / Patnáctka

Bára Poláková přiznává, že většina scén byla improvizace, například i závěrečná dívčí, která se natáčela u dívčích záchodů. „Hrozně mě pak bavil střih. Lenku Krobotovou jsme si pouštěli několikrát pomalu při jedné věci, co udělala pusou a i ona sama se tomu smála, protože vůbec nevěděla, jak to udělala. Jsou to pro mě hrozně hezký momenty a vzpomínky,“ vzpomíná Bára Poláková.

Klip patří k nejsledovanějším českým videoklipům na Youtube. „Kráva měla velký úspěch, tak jsme si říkali, že nesmíme čekat něco podobného. Najednou to absolutně vystřelilo, aniž by to někdo čekal. Možná to bylo vyvrcholení toho, jak se lidé chovají, když se někomu začne dařit, tak se o něm začne mluvit v ne úplně pozitivním slova smyslu,“ uzavírá zpěvačka.

Patnáctku můžeš sledovat na OČKO každý všední den od 13, 14.30, 17.30 a 21 hodin. Vyhlášení o nejlepší klip patnáctiletí se uskuteční na Youfestu.

ČTI TAKÉ: Proč Jakub Kohák změnil song Attenion aux hommes bez vědomí kapely Tata Bojs?

Barbora Poláková - Nafrněná

Vodafone YOU FEST 2017

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:00 středa 24. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 19
  SUPER
 • 14
  LOL
 • 14
  WTF
 • 14
  LOVE
 • 13
  FAIL
 • 13
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART