Proč Jakub Kohák změnil song Attenion aux hommes bez vědomí kapely Tata Bojs?

21. září 2017 19:59
Hit od kapely Tata Bojs je nominovaný v anketě Patnáctka.

ČTI TAKÉ: Co by se stalo kdyby Wohnout nehráli písničku Svaz českých bohémů na koncertech?

Tata Bojs

Attention aux hommes je dnes již legendární písnička od pražské kapely z Hanspaulky. Vznikla na základě samplu z francouzského filmu Piti piti pá a v překladu znamená Pozor na muže. „Text jsem postavili na tom, že jsme použili některé fráze z filmu, které jsme z českého dabingu přeložili zpátky do francouzštiny a trochu poupravili. Ale vycházeli jsme z českého dabingu, takže nevíme,  zda je ten překlad správně,“ přiznává basák kapely Mardoša.

ptnck_tata

„Lidé si často myslí, že umím francouzsky, když zpívám dvě písničky ve francouzštině, ale já bohužel neumím. Učil jsem se čtyři roky, ale pak se mi to úplně vykouřilo z hlavy a zůstal mi jen přízvuk. Často si i rodilý Francouzi myslí, že umím bezvadně francouzsky a chtějí si po koncertě povídat. A je to trapný, protože já jim neumím odpovědět,“ směje se zpěvák a bubeník Milan Cais.

Porotce šílené taneční soutěže si ve videoklipu zahrál novinář Jan Rejžek a tanečník Národního divadla Vlastimil Harapes. „V tu chvíli nikdo netušil, že to bude takhle vtipný, podařilo se jim sehnat skvělé obličeje, například pán s kohoutem. Předtím jsme se na to ani nijak nepřipravoval, jen Jakub Kohák řekl ať zatančíme nejdivnější tanec, co umíme,“ přiznává Milan Cais.

PTNCK / Patnáctka

„Nejlepší scéna je, jak Mardoša vleze do té bedny a musí hýbat těma očima s dialogem s Filipem. Nejlepší,“ vzpomíná režisér Jakub Kohák. „S kameramanem jsme si po natáčení říkali, co a jak a ve střižně jsme přišli na to, že máme hrozně moc dobrého materiálu, ale písnička byla moc krátká. Tak jsme zopakovali jeden motiv té hudby. Natáhli jsme jí asi o čtyřicet vteřin a nikdo si toho nevšiml, ani kapela. Patnáct let to nikdo neví,“ směje se Kohák.

„Když jsme poprvé viděli tu smršť těch šíleností, tak jsme se hodně nasmáli,“ uzavírá Mardoša. Patnáctku můžeš sledovat na OČKO každý všední den od 13, 14.30, 17.30 a 21 hodin. Vyhlášení o nejlepší klip patnáctiletí se uskuteční na Youfestu.

ČTI TAKÉ: Proč měl Ego z úspěchu klipu Žijeme len raz deprese? Má písničku ještě rád?

Tata Bojs - Attention aux hommes

Vodafone YOU FEST 2017

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:59 pátek 19. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 12
  LOVE
 • 11
  SUPER
 • 11
  OMG
 • 10
  FAIL
 • 9
  LOL
 • 7
  WTF

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART