Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Promotion
 • Nové elektrické Audi je prošpikované technologiemi, stejně jako tahle TV od Samsungu

  27. dubna 2021 17:06
  Automobilka Audi v oblasti elektromobility nezahálí a představila nové zástupce modelové řady e-tron. Konkrétně se jedná o SUV Audi Q4. Oproti klasickému e-tronu je tato novinka finančně dostupnější, i tak ale nabízí velmi slušný dojezd až 520 km. Hlavním znakem je masivní mřížka na přídi a celkově velmi agresivní tvary, které by mohly nováčka odlišit od konkurence v podobě Mercedesu EQB nebo VW ID4.
  Etron

  Audi Q4 e-tron je oproti originálnímu e-tronu z roku 2018 pochopitelně o něco subtilnější a řadí se tak spíše do kategorie kompaktních SUV. Základní 55kWh varianta má zvládat dojezd 350 km. Dražší varianty postavené na 82kWh baterii slibují už velmi solidních 520 km na jedno nabití. Zajímavé technologie čekají také v interiéru. Jednou z nich je head-up displej s rozšířenou realitou, který nabídne větší zobrazovací plochu nebo například zobrazování symbolů přímo na silnici před vámi.

  Samsung TV

  Dnešní moderní televize se mění z pasivních zařízení pro sledování filmů v interaktivní zábavní centra, na kterých je možné spouštět oblíbené aplikace, hrát hry, nebo je snadno je propojit se svým smartphonem. Tohoto trendu si je moc dobře vědom i Samsung, který si pro letošní rok připravil nové QLED televizory řady Neo se stylovým designem a tenkým tělem.

  Ty pohání výkonný procesor, který pomáhá s upscalingem obrazu do vyššího rozlišení, což je z technologického hlediska velice zajímavé. I když si na modelu s extrémně vysokým rozlišením 8K pustíte záznam v HD rozlišení, procesor obraz zpracuje a převede do vyššího rozlišení při zachování maximální možné kvality obrazu. A to samé platí i při hraní starších videoher v nižším rozlišením.

  Také pro vás máme recenze smartphonů Xiaomi Redmi Note 10, herní Nubie RedMagic 6 s aktivním chlazením či atraktivní článek o historii obřího Airbusu A380.

  Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu ve 14:00, a případně v neděli v 11:00 a 16:00. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

  Související