Nová appka bojuje proti šikaně na školách! Vyzkoušej ji!

4. dubna 2018 11:08
„Nenech to být“ je internetový systém bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách po celé ČR. Už jsi ji otestoval/a?

ČTI TAKÉ: HUDEBNÍ KVÍZ: 20 ČESKÝCH PÍSNIČEK! POZNÁŠ PODLE UKÁZKY, KOMU PATŘÍ?

Šikanu na školách můžeš pomoci zastavit!

Aplikaci vytvořili sami studenti

Za “Nenech to být” stojí studenti gymnázia Vídeňská, kteří společně podnikají od třinácti letech. Mají za sebou několik úspěšných projektů, ale NNTB považují za ten nejpřínosnější. „Chtěli jsme přijít s něčím, co bude reálně pomáhat. Myslím, že to se povedlo,” říká spoluautor projektu Pavel Ihm.

Původním plánem bylo dostat se na 100 škol, což se autorům podařilo za týden. Plány na následující rok mají ještě ambicioznější. Aktuálně sháníme finance na několik kampaní, kterými bychom rádi projekt rozšířili na většinu škol Česka. Zvažujeme i expanzi na Slovensko,” doplňuje jeden z autorů, David Špunar.

via GIPHY

Daří se i za oceánem

Zpětná vazba od ředitelů škol, rodičů i samotných žáků autory inspirovala k vyvinutí aplikace FaceUp.com, kterou třináctičlenný tým míří na školy v USA. 

„V Americe je šikana, sexuální obtěžování a deprese studentů mnohem větší téma, než tady u nás. Každý den tam nejde 160 000 dětí do školy prostě proto, že se bojí o své bezpečí. Sebevraždy středoškoláků nejsou nic neobvyklého,” zdůrazňuje CEO startupu Jan Sláma.

Více info i odkazy na stažení aplikace pro iOS, Android i Windows najdeš tady.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:08 čtvrtek 2. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 17
  SUPER
 • 12
  LOVE
 • 10
  LOL
 • 9
  OMG
 • 8
  WTF
 • 8
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART