Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Na Colours of Ostrava míří The Cure, Rag'n'Bone Man, MØ nebo ZAZ

  22. května 2019 14:32
  The Cure, Florence + The Machine, Rag'n'Bone Man, Years & Years, Rosalía, MØ, ZAZ, Mogwai, Tom Walker, Mariza, John Butler Trio, Richie Hawtin CLOSER, Shaka Ponk, Xavier Rudd, Ólafur Arnalds, Lewis Capaldi, Calypso Rose či Kronos Quartet..., to jsou hlavní lákadla letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava, který proběhne již od 17. do 20. července opět v úchvatném industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic.
  The Cure

  The Cure


  Největším splněným snem letošního ročníku je sobotní koncert legendárních The Cure. „Snažili jsme se o ně dlouhých deset let, je to vlastně kapela, kterou bylo v historii Colours nejnáročnější do Ostravy dostat. Až nyní se to povedlo, bude to velký svátek,“ říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. 

  Podobně splněný sen představuje tuzemská premiéra jedné z nejzajímavějších současných indie popových formací Florence + The Machine v čele s vynikající a charismatickou zpěvačkou Florence Welch.


  Poprvé u nás také na Colours of Ostrava zahraje španělská zpěvačka Rosalía, která osobitým způsobem kombinuje flamenco a hip hop. Unikátní podívanou nabídne multimediální hudební projekt Small Island Big Song, který sdružuje původní hudebníky z ostrovů v Pacifiku a Indickém oceánu – z Madagaskaru, Bornea, Havaje, Polynésie, Filipín, Tahiti, Šalamounových ostrovů nebo Nového Zélandu.


  Výjimečné hudební zážitky neskýtají pouze obě hlavní pódia, ale i ta „menší“. Na uzavřené scéně Cylinders Gong stage vystoupí například světově proslulý Kronos Quartet nebo jazzové hvězdy Mathias Eick, Paolo Fresu Devil Quartet, Youn Sun Nah, venku pak Cory Henry & The Funk Apostles a Sons of Kemet s dvěma bubeníky navíc ve verzi XL. 

  Vstupenky na iDNES Ticket

  Obrovské šapitó Electronic stage roztančí Étienne de Crécy, Enrico Sangiuliano, Nicola Cruz, TOKiMONSTA, David August a další. Divokou Drive stage by MINI rozproudí například Cabruêra z Brazílie, BCUC z Jihoafrické republiky, zpěvačka Moonlight Benjamin z Haiti, irští The Eskies, američtí Red Baraat, Sam Kelly & The Lost Boys z Velké Británie či Winston McAnuff & Fixi z Francie a Jamajky. 

  glo Fresh stage se stane domovem těch nejzajímavějších kapel všech žánrů, které pořadatelé objevili na světových showcase přehlídkách. Diváci uslyší dream pop z mrazivého Nunavutu (Elisapie), rockové kytarové flamenco (Opal Ocean), beatbox (SARO), brazilský elektro-pop (Tuyo), izraelský indie pop (Lola Marsh), arabský elektronický underground (47soul), kytarový indie rock (The Sherlocks), reggae (Mesajah) i jazz a minimalismus kombinovaný s elektronikou (Glass Museum). 

  Jako hlavní hvězdy alternativní Full Moon stage se představí Bo Ningen z Japonska, Shilpa Ray z USA, Tęskno z Polska, The Kill Devil Hills z Austrálie nebo Holy Motors z Estonska.

  Podobně široká nabídka čeká na návštěvníky českých hudebníků – od kapely Kryštof či Bena Cristovaa & The Glowsticks přes Buty, Dana Bártu & Illustratosphere, Davida Stypku & Bandjeez, Mirai až po třeba Nylon Jail, Pokáče, Prago Union, Muchu a Ventolin.

  Richard Krajčo ochrnul.


  Kromě koncertů na vás čeká také bohatý mimohudební program - diskuse v rámci mezinárodního fóra Meltingpot, dále divadla, workshopy, filmy, výtvarné instalace a další doprovodné aktivity. Celkově se v areálu Dolních Vítkovic bude nacházet 21 scén včetně speciální zóny pro rodiny s dětmi (do 140 cm mají vstup zdarma). Využít můžete stanové městečko u Slezskoostravského hradu nebo v areálu Landek Parku, zvýhodněné vstupy na zajímavá místa po celé Ostravě a zdravotně znevýhodnění návštěvníci pak projekt Colours bez bariér s rozsáhlým servisem. 

  Co ty na to?

  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 14:32 19. září 2019. Anketa je uzavřena.

  • 13
   SUPER
  • 13
   OMG
  • 12
   LOL
  • 12
   WTF
  • 12
   FAIL
  • 12
   LOVE

  Související