Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Promotion
 • MacBook s extrémní výdrží, nová řada Xiaomi Mi 10T a Bentley jako elektromobil

  16. listopadu 2020 14:32
  Máme pro vás pozvánku na nejnovější díl pořadu SMARTmania, který se věnuje novinkám a zajímavostem ze světa technologií. Nový díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat. Případně si můžete naladit reprízy ve středu a v neděli.

  Apple odstartoval počítačovou revoluci. V průběhu příštích dvou let hodlá firma z Cupertina u svých počítačů kompletně přesedlat z procesorů Intel na vlastní čipy postavené na architektuře ARM, které nabízejí nejen slušný výkon, a hlavně vysokou efektivitu a fantastickou výdrž. Apple není v navrhování čipů žádný nováček, jeho vlastní křemík pohání jablečné telefony, tablety, hodinky, reproduktory i sluchátka, a tak je jeho nasazení do počítačů logickým vyústěním letité praxe.

  Macbook

  Apple při této příležitosti představil ARMovýMacBook Air. Ten na první pohled vypadá stejně jako jeho předchůdce, ale přináší výrazně vyšší výkon a výdrž na baterii – Apple se chlubí mezigeneračně až 3,5× rychlejším procesorem a 5× rychlejší grafickou kartou, a to i přesto, že je vše chlazeno pasivně, tedy bez jakéhokoliv aktivního větráčku. 2× rychlejší je i přístup k SSD disku.

  Značka Xiaomi představila nový smartphone Mi 10T, který nabízí skvělý poměr ceny a výkonu, a také velmi slušný fotoaparát. Řečí čísel se můžete těšit na 64Mpx hlavní fotoaparát doplněný 13Mpx širokáčem a 5Mpx foťákem pro focení makra. Vybavenější Xiaomi Mi 10T Pro dokonce nabízí 108Mpx foťák. Velkým překvapením je možnost záznamu videa až v rozlišení 8K. Velmi slušný výkon zajišťuje procesor Snapdragon 865.

  Xiaomi

  Do vývoje či dokonce výroby elektrických vozidel se již pustila většina světových automobilek, nyní se k nim přidává i Bentley. Výrobce luxusních vozů chce do roku 2030 přejít na čistě elektrické vozy. Další nálož technologických novinek tě čeká v novém díle pořadu SMARTmania, tak se nezapomeň dívat :-)

  Bentley

  Nenechte si ujít také naši podrobnou recenzi nového smartphonu Huawei Mate 40 Pro, či test unikátního chytrého zámku Nuki Smart Lock 2.0.

  Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu v 15:00, a případně v neděli v 11:00 a 16:00. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

  Související