Kvůli čemu si Majk Spirit nejvíce váží právě svého klipu Zbojník?

29. září 2017 15:59
Zbojník vypráví o slovenských legendách a na vědomí ho má rapper Majk Spirit.

ČTI TAKÉ: Proč se málem neuskutečnilo natáčení klipu Nafrněná od Báry Polákové?

Majk Spirit a Zbojník

Slovenských videoklipů je v anketě Patnáctka nominovaných několik a dostal se mezi ně i Majk Spirit a jeho singl Zbojník. „Kdybych měl někomu pustit jen jednu svou skladbu, byl by to právě Zbojník,“ říká Majk hned na úvod.

„Bylo to nejnáročnější natáčení klipu, které jsem kdy zažil. Natáčeli jsem čtyři dny, ale všechno to byla velká sranda, super zážitky a hlavně vznikl skvělý materiál. Důležité je připomenout Romea Dvořáka, který pár dní předtím točil o Tatrách film a natočil úžasné záběry letícího orla, nebo záběry s dronem na Tatry, které dotvořily ten klip,“ připomíná rapper.

ptnck_2709

Přiznává, že se nejvíce bál toho, aby čas strávený natáčením, lidská energie a peníze do toho vložené, nebyly vyhozené. Vytrvat a nebát se zariskovat tak bylo to nejdůležitější. „Věděl jsem, že skladba bude jedním ze singlů z alba Y, přestože to není úplně komerční a rádiový hit, ale věděl jsem, že má silnou výpovědní hodnotu a že bude fungovat,“ dodává.

Klip se natáčel na několika lokacích, nejen v Tatrách, ale i v solné jeskyni v Polsku. Režie se ujal Michal Nemtuda. „Námět dala skladba samotná, emoce a odkaz je tam jasný. Neříkám, že to měl Michal jednoduché, ale věděl, jakým směrem se půjde. Měl ode mě věci, které tam chci. Jako třeba ukázat krásu slovenské krajiny a hudební zbojnictvo. Proto jsme si tam pozvali ty hosty a proto jsme šli na tak krásná místa, na kterých jsem nikdy předtím nebyl,“ líčí režisér Michal Nemtuda.

PTNCK / Patnáctka


Michal Nemtuda a Majk Spirit jsou sehranou dvojkou, pracovali spolu už na několika klipech. Spolupráce zde prý funguje na jedničku. „Bavilo mě, že jsem se dostal na místa, na kterých jsem nikdy nebyl. Hodně cestuji po světě, Amerika, Asie a přitom jsem neviděl tak krásné věci, které máme tady na Slovensku, v Polsku nebo v Čechách,“ vzpomíná. Náročné na natáčení bylo hlavně sladit časy všech hostů, kteří si v klipu zahráli. Mezi zbojníky, kteří se v klipu odhalí patří například Richard Muller, Peter Lipa, či Robo Grigorov...

„Jsem rád, že si ty lidi našli čas a přišli si s námi natočit do zimy a tmy někam do kamenolomu ten náš filmík. Ten klip je zásadní pro mě v tom, že to byla největší produkce. Singl Primetime splnil tu úlohu hitu, který každý interpret potřebuje, aby se dostal mezi lidi. Ale Zbojník splnil tu úlohu toho vítězství. Nejen že ti vyjde nějaký singl, máš za léto deset milionů a slyšíš ho všude, ale máš i uměleckou hodnotu. Dostaneš do toho umění a věci, které tu ještě nebyli,“ hodnotí Majk Spirit. 

Patnáctku můžeš sledovat na ÓČKU každý všední den od 13, 14.30, 17.30 a 21 hodin. Vyhlášení o nejlepší klip patnáctiletí se uskuteční na Youfestu.

ČTI TAKÉ: Proč měl Ego z úspěchu klipu Žijeme len raz deprese? Má písničku ještě rád?

Majk Spirit - Zbojník: 

Vodafone YOU FEST 2017

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:59 sobota 27. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 19
  LOVE
 • 18
  SUPER
 • 14
  WTF
 • 14
  OMG
 • 12
  LOL
 • 11
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART