Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • KNIŽNÍ OKÉNKO:Heminsleyová - Když běhá žena

  24. března 2014 13:04
  Dnes nás opět čeká v Mixxxeru Knížní okénko s YOLI.

  Do dívčích knihoven přilétne motýl, jmenuje se YOLI

  Jednou z nejvěrnějších čtenářských skupin jsou příslušnice tzv. young adult, či new adult, chcete-li. Zatímco u skupiny young adult máme na mysli spíš dívky končící základní školu a starší, new adult jsou ve věku vysokoškolaček, až třeba po mladé maminky. Ať tak nebo tak, mladé ženy této věkové skupiny (řekněme 14-25 let) jsou vášnivými čtenářkami, což představuje cennou informaci zejména pro knižní nakladatele, kteří na ni reagují zakládáním zvláštních edic nebo celých nakladatelských značek.

  Jedna taková vznikla právě v těchto dnech. Nese název YOLI a založila ji společnost Euromedia, která tak rozšířila svou tradiční flotilu osvědčených značek Odeon, Ikar, Knižní klub a Universum. „Již delší dobu vnímáme zvýšený zájem o tituly young adult. Vždy jsme je vydávali, nyní je však také chceme jasně a srozumitelně označit, aby byly pro své čtenářky na první pohled viditelné i mezi ostatními žánry,“ vysvětluje programová ředitelka společnosti Euromedia, Helena Čudová.

  Název YOLI vychází z označení young literature a jeho podobu si vybraly samotné čtenářky v rozsáhlé internetové anketě, uspořádané nakladatelstvím Euromedia. Grafickým prvkem loga je motýl, coby symbol mládí a půvabu, typických vlastností této skupiny čtenářek.

  ALEXANDRA HEMINSLEYOVÁ: Když běhá žena

   

  Pokud jste si někdy kladly otázku „Proč bych měla běhat?“ tady je odpověď!

  Tahle knížka o běhání dodá odvahu každé ženě, která by pro sebe chtěla něco udělat, ale v tělocvičnách se stydí, jóga ji nudí a na běhání si vždycky připadala moc tlustá, moc líná nebo moc neohrabaná...  Autorka píše z vlastní zkušenosti: od neslavných začátků to dotáhla k pěti maratónům na dvou světadílech.

   

  Ikdyž je tato kniha o běhání, není pouze o běhání.

  Dalo by se říci, že je o ambicích (a to víte, že ano, vstávání o deštivé neděli se taky počítá), vztazích (včetně duchaplné konverzace se strach nahánějícími prodavači sportovní obuvi) i o vašem těle (prsa vám při běhu opravdu nemusí poskakovat).

  Ale je taky o tom, jak si uvědomit, že dokážete i to, co jste dříve pokládaly za nemožné.

   

  Ať už zamýšlíte vážně trénovat, nebo jen občas potřebujete dohonit autobus, tato vtipná, velice upřímná a neobyčejně emotivní kniha je pro každou z nás, která si (po příliš mnoho večeřích sestávajících z chipsů a vína) říká, že by snad mohla…přece jen…běhat jako žena.

   

    

  Chceš mít knížku doma? Odpověz nám přes formulář pod tímto článkem na soutěžní otázku: Je Alexandra Heminsleyová novinářkou?

  A) Ano. Přispívá například do Elle, Guardianu a spolupracuje i s rozhlasovou stanicí BBC.

  B) Ne. Neumí číst ani psát.

  C) Ne. Je ilustrátorkou.

   

   

  Související