Kinotip: TO! 10 top zajímavostí a faktů o nejlepším hororu podzimu 2017!

9. srpna 2017 11:06
Každých sedmadvacet let se ve městě Derry probouzí zlo, beroucí na sebe podobu toho, čeho se nejvíce bojíte. Důvod je jediný: strach ochutí naše maso a "To" může začít hodovat. Ale pozor! Živí se hlavně dětmi, protože jejich strach je mnohem jednodušší než u dospělých...

ČTI TAKÉ: SKONČÍ DYLAN V SERIÁLU 13 REASONS WHY? PROZRADIL, JAK TO MÁ S POSTAVOU CLAYE!

IT (2017)

Kinotip: TO! 10 top zajímavostí a faktů o nejlepším hororu podzimu 2017:

1. Autor knižní předlohy Stephen King prohlásil na Twitteru, že film předčil všechna jeho očekávání a že je nadšený! Zárove’n prozradil, že jde o zfilmování jen první části jeho knihy... Což znamená, že se můžeme těšit na pokračování tohohle hororu! Ale jen v případě, že bude mít film úspěch. Pak by začalo natáčení dvojky se už kocem tohoto roku!

2. Představitel děsivého klauna jménem Pennywise, herec Bill Skarsgård, vyběhl při natáčení na dětské herce. Když ho poprvé viděli v masce, vyděsili se a někteří dokonce i rozbrečeli!

3. Film se připravoval celých sedm let, než se začalo natáčet. Natáčení trvalo od 27. 6. 2017 do 20. září 2017. Skončilo den před narozeninami autora knižní předlohy - Stephena Kinga.

4. Film se natáčel v Torontu, Port Hope, Oshawě, Ontariu a Riverdale. Obyvatelé Toronta si stěžovali na hluk, ostrá světla při natáčení, při kterých se nedalo spát, vstupy na soukromé pozemky a parkování na zakázaných místech.

5. TO může být čímkoli. Zubatým monstrem, které nezůstává jen na filmovém plátně. Čímsi zlověstným, co číhá ve sklepě. Ať už se bojíte čehokoliv, nikdo To nezná lépe než autor Stephen King.

6. To, natočené podle bestselleru Stephena Kinga z roku 1986, je zneklidňujícím výletem do temnoty vnitřních strachů. Zlovolná síla na sebe v malém městečku bere podobu klauna, který své okolí rozhodně nebaví veselými kousky. Naopak děti děsí a zabíjí...

Autor knihy iT - Stephen King

7. Jak vznikla úplně původní myšlenka použít v knize vraždícího klauna? Autor Stephen King řekl: „Moje auto mělo jednou vážnou poruchu. Abych si zašel pro pomoc, musel jsem absolvovat 3 míle dlouhou podvečerní procházku.

Zastavil jsem se u jednoho dřevěného můstku přes potok. Zde mě poprvé napadla myšlenka napsat příběh o skřítkovi, kterému se nelíbí, že přes most, pod kterým sídlí, přechází hlasitě nějaký člověk...“

8. Nový film To měl tento rok nejsledovanější trailer a trhnul všechna rekordy! Upoutávku na nový přepis slavného knižního hororu vidělo za jediný den po celém světě 197 milionů lidí. Do našich kin se můžeš jít bát od 7. září 2017!

9. Film je nazvaný TO podle prastarého zla, které v různých podobách a časových cyklech sužuje městečko, pod nímž se ukrývá rozsáhlý systém kanalizace, ve kterém TO žije. Bere na sebe často podobu klauna s děsivým úšklebkem, ale i vašich nejbližších, dokáže se transformovat do čehokoliv a kohokoliv...

10. Coulrophobia je odborný termín označující nedefinovaný strach z klaunů a pokud jste tuto fóbii dosud neměli, tak po zhlédnutí tohoto filmu ji mít určitě budete. Nebojte!

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:06 čtvrtek 7. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • 69
  LOVE
 • 32
  SUPER
 • 22
  OMG
 • 21
  WTF
 • 19
  LOL
 • 17
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART