Kapely svedly akustický souboj v 2. kole castingu do KB Band Academy!

24. května 2017 17:48
Pět kapel postoupilo do druhého castingu. Každá dostala od Majkláče na míru ušitý úkol, který prověřil jejich muzikantské dovednosti. Pouze dvě ale získaly možnost účasti v pořadu a základní budget na svou tvorbu od Komerční banky.

ČTI TAKÉ: Jak probíhalo první kolo castingu KB Band Academy?

KB Band Academy

Michal „Majkláč“ Novák společně s moderátorkou Klárou přivítali kapely v novém studiu uvnitř areálu Vnitroblock. Tady vznikl base-camp KBBA!

KB Band Academy

Jako první přišla na řadu pětice Surrender Brainchild. Ti si měli připravit českou lidovku. Následovala kapela Realita, kde si Majkláč chtěl prověřit práci s hlasem zpěváka.

Punkrocková parta Ebony to musela zvládnout jako vokální trio. Na Emplane čekal úkol zahrát jejich vlastní singl v unplugged verzi. Celý náročný den uzavřelo vystoupení mikulovské bandy Mech, kteří si měli vybrat cover jedné známé české pecky.

KB Band Academy

Všechny kapely se připravily fakt svědomitě, radovat z postupu se nakonec mohly ale jen dvě. A hned se pustily do práce! Čeká je teď několik měsíců dřiny, během které opravdu zamakají na své tvorbě.

Za pomocí profíků a za finanční prostředky od KB vytvoří nové promo fotky, pořeší logo a celkový vizuál, nahrají svůj singl a natočí k němu klip! V říjnu pak představí vlastní muziku na koncertní show. K tomu všemu získají feedback od osobností hudební scény.

KB Band Academy

Jak celý casting probíhal, které písničky kapely zahrály a proč nakonec Majkláč ve spolupráci s dramaturgií Óčka a štábem pořadu rozhodl ve prospěch Mechu a Surrender Brainchild se dozvíš v létě, kdy startuje vysílání seriálu, který obě kapely při jejich tvorbě sleduje a odhaluje tak zákulisí hudební tvorby.

http://bandacademy.ocko.tv/

KB Band Academy

Fotogalerie

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:48 čtvrtek 21. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • 18
  SUPER
 • 17
  LOVE
 • 16
  LOL
 • 15
  FAIL
 • 13
  WTF
 • 13
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART