Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • #POŠLIKOMENT
 • Živě
 • Promotion
 • Kancelářská židle s dojezdem 12 km a rychlostí 20 km/h? Volkswagen jednu takovou představil

  23. listopadu 2022 8:59
  Život bez pořádné židle si nedovedou představit především ti z nás, kteří pracují v kanceláři, nebo propadli vášni pro počítačové hry. Ať už je pro vás prioritou maximální ergonomie, nebo stylový design, v nabídkách prodejců najdete celou řadu řešení, ze kterých si jistě vyberete. Norská pobočka koncernu Volkswagen šla ještě dál a vytvořila židli, za kterou by se nemusel stydět ani kapitán vesmírné lodě ze Star Treku.

  Jediná kancelářská superžidle na světě zvládne uhánět rychlostí až 20 km/h, na jedno nabití má dojezd 12 km a disponuje asistenty řízení či vlastním infotainmentem. Samozřejmostí je stylové LED osvětlení ve stylu předních světlometů vozů Volkswagen a nechybí ani vícebarevné diody pro případ, že se atmosféra v kanceláři uvolní a je potřeba zajistit pořádnou show na firemní párty. Židle má také k dispozici vlastní kufr, do kterého se vejde notebook či výroční zpráva. Pokud ale máte dokumentů na převoz o něco více, můžete využít tažné zařízení a připojit k židli vozík.

  Kancelářská židle s dojezdem 12 km a rychlostí 20 km/h od Volkswagen

  Rovněž se nemusíte bát, že byste při couvání do někoho narazili, a to díky kameře monitorující dění za vámi či senzorům, které hlásí potenciální srážku s překážkou. Kancelářská židle pochopitelně nepůjde do prodeje, nicméně v příštích měsících si ji na vybraných místech v Norsku budou zájemci moci vyzkoušet v rámci testovacích jízd.

  Audi odhalilo další verzi elektrického SUV, tentokrát s logickým označením Q8 e-tron. Německá automobilka vsází především na vyšší dojezd i větší nabíjecí výkon. Změny můžeme vidět i v ohledu designu. Dočkali jsme se přepracované masky s kontrastním černým rámečkem, který obklopuje i přední světlomety. Ty jsou doplněny LED páskem nad typickým logem automobilky.

  Audi Q8 e-tron

  Dojezd modelu s největší kapacitou baterie se má pohybovat okolo 600 km. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 210 km/h. Nechybí ani podpora rychlého nabíjení, kdy vůz na 80 % kapacity baterie dobijete za 30 minut. V interiéru můžeme očekávat ekologické materiály v podobě recyklovaných plastů nebo syntetické kůže. Ovládání zábavních i praktických funkcí umožní 10" dotykový displej i menší 8,6″ obrazovka pod ním. Nechybí ani virtuální kokpit. Audi Q8 e-tron bude k dispozici na konci února příštího roku. Cena základního modelu startuje lehce nad hranicí dvou milionů korun. Více se o tomto modelu dozvíte v novém díle pořadu SMARTmania.cz

  iPhone 14 Pro

  Také jsme pro vás otestovali nejnovější iPhone 14, a to dokonce i v jeho nejvýkonnější a nejvybavenější variantě s označením iPhone 14 Pro Max. Jablečné novinky doplňuje i podrobná recenze nové generace chytrých hodinek Apple Watch Series 8.

  V případě, že nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu ve 14:30, a případně v neděli v 14:30 a 17:00. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

  Související