Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • JAK NA VOXELOVA PSTROUŽKA PODLE RECEPTU KUCHAŘE ROKU?

  27. dubna 2016 7:07
  Zpěvák Voxel si doma se svou partnerkou ujíždí na raw stravě, v našem pořadu ale udělal výjimku a nechal si pro oba uvařit několikachodovou večeři. Ze všeho nejvíc mu chutnal zauzený pstruh.

  Inspirujte se ve videu Tomášem Kourkem, šéfkuchařem The PUB a udělejte si taky vaši oblíbenou rybu. Když ji pak vyfotíte a dáte na Instagram s hashtagem #thepubprague, můžete vyhrát voucher na večeři do The PUB Praha 1.


  VIDEORECEPT: Lehce zauzený pstruh a filátko ze pstruha s citrusovými segmenty a toustem pro Voxela!

  Recept: Lehce zauzený pstruh a filátko ze pstruha s citrusovými segmenty a toustem (5 porcí)

  Krok 1
  Pstruh duhový 2 ks
  Sůl
  Máslo přepuštěné 25 g

  Pstruha důkladně omyjeme a osušíme kuchyňskou utěrkou. Dlouhými pomalými tahy od ocasu směrem k hlavě jej postupně na obou stranách zbavíme šupin. Oškrabané tělo očistíme a poté jej ostrým filetovacím nožem nařízneme za hlavou a před ocasem.Poté nařízneme pstruha u páteře a ostrým nožem opatrně postupujeme po kostech páteře směrem k pupku. Totéž uděláme i z druhé strany. Filátka začistíme od přebytečné kůže a odřízneme ploutve. Poté je s pomocí pinzety zbavíme všech kostí. Připravená vykoštěná filátka omyjeme vodou, osušíme kuchyňskou utěrkou a na několika místech nařízneme kůži, aby se filety nekroutily na pánvi při opékání. Filátka osolíme, rozehřejeme na pánvi přepuštěné máslo a filety vkládáme do rozehřáté pánve kůží dolu. Při začátku opékání na filet jemně zatlačíme prsty a přidržíme ho, aby se nezkroutil. Opékáme kůži, cca 3-4 minuty, podle velikosti filetů. Poté otočíme a už jenom cca půl minuty dopékáme.

  Krok 2
  Pstruh filet uzený 200 g
  Sýr Cottage 100 g
  Citron 1 ks
  Avokádo 1 ks
  Pažitka 5 g
  Sůl

  Uzeného pstruha rozmělníme v míse vidličkou na menší kousky. Přidáme nasekanou pažitku, sýr Cottage, šťávu z půlky citronu a podle potřeby přisolíme. Avokádo rozřízneme napůl, oloupeme a nasekáme na menší kostky. Přidáme do směsi a opatrně vše smícháme.

  Krok 3
  Světlé pečivo 60 g
  Olej olivový 10 cl
  Světlé pečivo (housku, bagetu, rohlík) nakrájíme nožem na tenké plátky. Plátky narovnáme na pečící plech, pokapeme olivovým olejem a v troubě pečemě na 170°C, cca 10 minut dozlatova.

  Krok 4
  Pomeranč 1 ks
  Citron 1 ks
  Limeta 1 ks
  Citrusy omyjeme vodou a osušíme. Ostrým nožem z nich ořežeme kůru, včetně všech bílých částí. Poté opatrně vyřezáváme jednotlivé segmenty.

  Dobrou chuť!

  Související