Freddie tleská z hudebního nebe! Zlaté glóby ovládl film Bohemian Rhapsody

7. ledna 2019 10:44
Filmovým cenám Zlaté glóby letos vévodil snímek líčící příběh frontmana skupiny Queen.
Rami Malek

Prestižní filmové ocenění známé jako Zlaté glóby uděluje asociace zahraničních novinářů působících v Hollywoodu. Letošní 76. ročník proběhl první lednovou neděli, přičemž podle očekávání mnohých nejvíce bodoval film Bohemian Rhapsody.

Snímek o frontmanovi kapely Queen triumfoval nejen v kategorii nejlepší film, zlatou sošku za nejlepšího herce si odnesl také Rami Malek, který ztvárnil postavu Freddieho Mercuryho.

Ocenění pro nejlepší herečku pak získala Glenn Close za drama Žena. Cenu v kategorii nejlepší komediální film či muzikál získal snímek Green Book, který bodoval také v kategorii scénář a vedlejší herec.

NEJLEPŠÍ SERIÁLY ROKU 2018! JAKÉ TELEVIZNÍ NOVINKY DIVÁKY NADCHLY?

Zlatý glóbus v kategorii nejlepší komediální herečka pak získala Olivila Colman za film Favoritka. Mužské ocenění v této kategorii získal Christian Bale, který ztvárnil hlavní roli ve snímku Vice.

V televizních kategoriích pak uspěly seriály Na mušce, American Crime Story, Bodyguard, Ostré předměty, Skandál po anglicku, The Marvelous Mrs. Maisel a Útěk z vězení v Dannemoře. Za celoživotní přínos filmu byl oceněn herec Jeff Bridges (Big Lebowski, Svět podle prota,...).

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:44 úterý 7. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • 70
  SUPER
 • 42
  LOVE
 • 25
  WTF
 • 23
  LOL
 • 23
  OMG
 • 21
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART