Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • #POŠLIKOMENT
 • Živě
 • Promotion
 • Festival Colours of Ostrava láká na The Killers, Twenty One Pilots, Martina Garrixe, LP nebo Franz Ferdinand

  11. května 2022 12:50
  Festival Colours of Ostrava se po dvouleté vynucené koronavirové pauze vrací - naživo, naplno, s prvotřídním programem světových hvězd, bez omezení, ve velikosti i atmosféře, jak jsme byli zvyklí před pandemií.

  Twenty One Pilots

  19. ročník, který proběhne od 13. do 16. července 2022 v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic, láká na bohatý program v čele s The Killers, Twenty One Pilots, Martinem Garrixem, LP, Franz Ferdinand, Kings of Convenience, Meduzou, Youssou N´Dourem, Hiromi, Inhaler, Larkin Poe, Modest Mouse, Phoebe Bridgers, Princess Nokia, Sleaford Mods, Tindersticks, Wardruna a dalšími.

  Na Colours of Ostrava, jak je již zvykem, přijedou kapely a hudebníci mnoha žánrů. Z elektronické hudby jsou potvrzeni například Axel Thesleff (Finsko), Dardelica (UK), Darkstar (UK), Darzack (Francie), Eelke Kleijn (Holandsko), Gioli & Assia (Itálie), Giorgia Angiuli (Itálie), Matias Aguayo (Chile), a S+C+A+R+R (Francie), z rocku Ivan & The Parazol (Maďarsko), LIFE (UK) a PENGSHUi (UK), z africké hudby Fatoumata Diawara (Mali), Fofoulah (UK/Senegal/Gambie), Mazaher (Egypt) a Lova Lova (Demokratická republika Kongo), z world a folk music s mnoha přesahy Anna RF (Izrael), Bazzookas (Holandsko), Marina Satti (Řecko), OMIRI (Portugalsko), Rodrigo Cuevas (Španělsko), SuRealistas (Argentina/Itálie), The Tune (Jižní Korea), Puuluup (Estonsko) a Talisk (Skotsko). Jazz zastoupí Hiromi (Japonsko) a Malox (Izrael), rap Princess Nokia (USA) a Alina Pash (Ukrajina), soul Joel Culpepper (UK), blues Roosevelt Collier (USA), metal Voice of Baceprot (Indonésie) a indie scénu Anna Wolf (JAR), Chef´Special (Holandsko), Hudson Taylor (Irsko) a Sons of The East (Austrálie).

  The Killers

  Z českých a slovenských kapel na letošních Colours of Ostrava zahrají například 7krát3 live band, Bára Zmeková, Beata Hlavenková s Kapelou snů, Bratři, Circus Brothers, Hrubá Hudba, Irena & Vojtěch Havlovi, Jan Fic a kapela, Jiří Krhut & Štěpán Kozub, Kapitán Demo, Luvver, Markéta Irglová, Permoník Choir Karviná s Michalem Žáčkem, The Beautifuls nebo The Youniverse.

  Nebude chybět ani divadelní program s řadou oceněných inscenací. Divadlo Petra Bezruče uvede hudební „dokumentární fikci“ Špinarka, Cirk La Putyka pohybově-cirkusové představení Runners a soubor Lenky Vagnerové taneční inscenaci Panoptikum. Nespoutanou improvizaci přivezou do Ostravy soubory VOSTO5 a My kluci, co spolu chodíme. Sílu populárních písní pak v představení This Is Not a Love Song prozkoumá trojice Ufftenživot.

  LP

  Po boku Colours of Ostrava proběhne také již tradiční mezinárodní fórum Meltingpot, které na 8 diskusních scénách přivítá více než 150 řečníků z celého světa.

  Na mnoha pódiích se těšte také na workshopy, filmy či výtvarné instalace. Návštěvníci mohou využít stanové městečko, Chill Village s luxusními stany, rodinnou zónu s bohatým programem i slevy na vstupy do ostravských turistických cílů.

  Čtyřdenní i jednodenní vstupenky jsou v prodeji ve festivalovém e-shopu a v sítích GoOut a Ticketportal.

  Více informací na www.colours.cz.

  Související