Top 5 filmů pro teenagery! Stmívání, Harry Potter, Divergence... Hlasuj, který je top!

26. ledna 2018 15:04
Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek! Novinky, reportáže, recenze a mnohé další rubriky. Ať už jsou filmy váš život a nebo si pouze občasně užíváte v kinech ty největší velkofilmy, tak zde najdete co hledáte - s nadhledem, humorem a hlavně výstižně. Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00!

ČTI TAKÉ: Cinema geek: Top 3 filmy s Chrisem Hemswortem! Hlasuj, kde je největší sympaťák!

Harry Potter

CINEMA geek - TOP 5 filmů pro tzv. Young Adult doporučuje Martin Donát - český Youtuber, filmař a moderátor pořadu Cinema geek na TV ÓČKO!

@ockotv badboy na premiéře nových Star Wars.

Příspěvek sdílený Martin Donát (@martindonatcz),

Jedním z úspěšnějších hollywoodských podžánrů jsou takzvané Young Adult filmy, neboli díla dle literárních předloh, kde se v hlavních rolích objevují teenageři, kteří se v rámci nich vydávají na velkolepá dobrodružství, kde musí nejenom překonat sami sebe, ale také veškeré nástrahy okolního světa, který povětšinou bývá značně nebezpečným a temným místem, kde jde vyloženě o život. Jaké z těchto filmů patří mezi pět nejúspěšnějších?


5. místo – Twilight sága: Rozbřesk

Upíři, vlkodlaci a nešťastné milostné trojúhelníky. Toho a mnohem více jsme se mohli dočkat v této fantasy sáze, která prolétla světem jako kulový blesk a opět učinila upíry cool napříč všemi generacemi.

via GIPHY

4. místo – Divergence

Osud je mocný čaroděj, co když se ale proti němu chceme postavit a dokázat, že jsme výjimeční a skutečně dělat to co chceme, nezávisle na tom co od nás očekává a vyžaduje okolní společnost? To je v jádru tematikou celé této série, která navíc celou problematiku zaobaluje do slušivého scifi hávu.

via GIPHY

3. místo – Labyrint: Útěk

Co kdyby ses zničehonic ocitl v jedné velké pasti, navíc né jen tak ledajaké - konkrétně v obřím betonovém labyrintu plném nebezpečných nástrah a monster, která ti neustále usilují o život? Přežít v tomto světě není jednoduché a i když se ti z labyrintu podaří utéct, tak tím tvé lapálie ani zdaleka nekončí...

KVÍZ: 21 otázek! Jak dobře znáš Shopaholic Nicol? Zjisti v testu, jak na tom jsi!

via GIPHY

2. místo – Hunger Games: Vražedná pomsta

Série, která skutečně nabudila hype kolem young adult filmů. Příběh mladistvých, náhodně vybraných do výroční slavnosti, jejíž pointou je gladiátorský boj na život a na smrt, kde může být pouze jeden jediný vítěz je námět naprosto geniální. Navíc si připočti mistrné řemeslné zpracování, a je víc než jasné, že tato série byla předurčena k úspěchu.

via GIPHY

1. místo – Harry Potter & Relikvie smrti

Žádné knižní sérii nedávné historie se nepovedlo to co J. K. Rowling s jejími příběhy o mladém čaroději Harrym. Šílenství kolem vydání každé nové knížky bylo enormní, davy nedočkavých kostýmovaných fanoušků vždy zaplavily knihkupectví, jen aby dostaly svou dávku čarodějnických dobrodružství. Filmové zpracování celý fenomén znásobily. Navíc mnohé z filmů této série patří mezi vůbec to nejlepší ze světové kinematografie!

ČTI TAKÉ: Pamatuješ si na oblíbený seriál Čarodějky? Těš se! Je tu jeho reboot!

via GIPHY

Který z uvedených filmů je pro tebe nejlepší?
Harry Potter
Harry Potter
698
Stmívání
Stmívání
275
Divergence
Divergence
258
Labyrint
Labyrint
215
Hunger Games
Hunger Games
188

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:04 sobota 26. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • 103
  LOVE
 • 46
  SUPER
 • 24
  LOL
 • 17
  OMG
 • 16
  WTF
 • 15
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART