Když v roce 2020 zemřel Chadwick Boseman, museli se tvůrci filmu vrátit o velký kus zpět a skutečně pečlivě zvážit, o čem by následující příběh mohl ve své podstatě být. Král T’Challa byl pomyslným tepajícím srdcem filmu Black Panther – a Boseman přetrvává v srdcích všech, kteří po jeho boku pracovali.
Tvůrci si uvědomili, že před sebou mají nové téma: jak se člověk vyrovnává se zármutkem a překonává ztrátu? Toto téma a to, jak ovlivňuje jednotlivé postavy, se nakonec stalo hnací silou celého příběhu.
„Ramonda si uvědomuje, že od T’Challova odchodu uplynul již rok a Shuri na tom stále není příliš lépe – nepodniká žádné aktivní kroky, aby se v zájmu procesu nutného vyrovnání se ztrátou posouvala jakkoliv kupředu,“ popisuje režisér Coogler. „Vydají se proto do ústraní – odejdou z města, pryč ze světa technologií, aby si mohly v klidu a bez rozptylování společně sednout a podstoupit něco, co je v podstatě rituálem truchlení. A právě tehdy se objeví Namor,“ dodává.
Namor, který se poprvé objevil jako Sub-Mariner v prvním čísle comicsové série Marvel Comics v roce 1939, patří k nejstarším postavám společnosti Marvel a v průběhu let v jejích příbězích figuroval jako hrdina i jako padouch. „V našem příběhu reprezentuje říši Talokan, skrytou podmořskou civilizaci, která je naší přepracovanou verzí comicsové Atlantidy. To, že se ve Wakandě objeví, dává najevo, že Wakanda není v takovém bezpečí, jak si všichni Wakanďané mysleli. Namor navíc přišel proto, aby Ramandě a Shuri předložil jistý návrh,“ vysvětluje Coogler. Setkání s Namorem uvede do pohybu úsilí Wakanďanů o zmírnění celé situace po svém. Do té doby nejednotní Wakanďané se za pomoci Válečného psa Nakii a Everetta Rosse své síly a pustí se do budování nové cesty, po které by se království Wakanda mohlo ubírat. Více o filmu najdete zde.